KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

9. MBATL "Z krosna do Krosna" oraz Konkurs DEBIUTY 2016

19 sierpnia w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy premierowej 9. edycji biennale "Z krosna do Krosna" połączone z uhonorowaniem laureatów.

REKLAMA


Organizatorem Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. 105 artystów zgłosiło się do tegorocznej - 9. edycji wydarzenia (jedna osoba wystąpi poza konkursem - w cyklu wystaw biennale). 97 artystów  przystąpiło do konkursu głównego, a 7 do konkursu towarzyszącego skierowanego do adeptów tkaniny: Debiuty 2016. W bieżącej edycji, oprócz Polski uczestniczą twórcy z 8 krajów świata (Irlandia, Japonia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Słowacja, Ukraina i Węgry).

Wszystkie prace otrzymały wstępną pozytywną kwalifikację do konkursu, co oznacza że zostały zachowane główne wymogi regulaminu - praca musi zawierać minimum 75% lnu w różnej postaci oraz mieścić się pomiędzy wymiarami 25 - 60 cm.

19 sierpnia w Galerii Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie  odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy premierowej 9. edycji biennale "Z krosna do Krosna" połączone z uhonorowaniem laureatów. Dwa dni przed wernisażem będzie miało miejsce posiedzenie jury, które rozstrzygnie konkurs. Wydarzenie można śledzić na oficjalnej stronie: www.len.muzeumrzemiosla.pl.

Oficjalny motyw graficzny 9. Międzynarodowego Biennale Artystycznej Tkaniny Lnianej "Z krosna do Krosna" 2016, który będzie promował tegoroczną edycję wydarzenia, został zaprojektowany przez polskiego artystę fotografika, ilustratora książek i autora projektów graficznych - Andrzeja Pilichowskiego-Ragno.

Patronat honorowy na 9. MBATL "Z krosna do Krosna" sprawują: marszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl i prezydent miasta, Piotr Przytocki.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP Kultura, TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów S.A.

ij/red.

  • autor: ij/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?