Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Aukcja dzieł sztuki w Centrum Dziedzictwa Szkła

Łukasz jest chory na rzadką, nieuleczalną i postępującą chorobę. Końcem sierpnia (25.08) w Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie odbędzie się aukcja, podczas której licytowane będą prace ofiarowane przez artystów pragnących w ten sposób wspomóc zbiórkę funduszy na jego leczenie.

REKLAMAŁukasz Mercik jest chory na rzadką, nieuleczalną i postępującą chorobę neurodegeneracyjną - stwardnienie zanikowe boczne (SLA). Szansą na spowolnienie choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Brak refundacji NFZ i spodziewany wysoki koszty terapii sprawia, że sfinansowanie operacji wykracza poza możliwości rodziny. Stąd inicjatywa artystów i środowisk twórczych regionu.

Zbiórka prac wciąż trwa. Wśród już przekazanych dzieł znajdują się szkła autorstwa Pawła Borowskiego, Macieja Habrata, Jerzego i Mateusza Marajów,  Henryka i Rafała Ryszów, Barbary Smoczyńskiej, Witolda Śliwińskiego, rzeźby Macieja Syrka (brąz) i Haliny Zajdel (drewno), rysunek Pati Dubiel i patera darowana przez Villa Glass Studio.

Aukcja odbędzie się w czwartek (25 sierpnia) w Centrum Dziedzictwa Szkła. To wspaniała okazja do pomocy Łukaszowi Mercikowi, a także do stania się posiadaczem cennego unikatu.

Zobacz: Przedmioty wystawiane na aukcji charytatywnej.

Aukcja jest objęta honorowym patronatem prezydenta Krosna.

pd/umk

  • autor: pd/umk

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj