KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Na "dachu" Atlantyku - Teneryfa i Gomera. Spotkanie z podróżnikami

Po przerwie wakacyjnej, prelekcją Wyspy Kanaryjskie. Na "dachu" Atlantyku - Teneryfa i Gomera, Muzeum Rzemiosła rozpoczyna cykl krośnieńskich spotkań z podróżnikami. Gościem będzie tym razem Mariusz Krukar.

REKLAMA


Będzie to relacja z dziewięciodniowej podróży. Na Teneryfie można spotkać trzy pory roku jednocześnie: zimę w kalderze Pico del Teide, wiosnę na jej stokach i lato wzdłuż wybrzeża. Odzwierciedla się to wyraźnie w krajobrazie.

Pokonując raptem około 50 km znad oceanu pod wulkan można odnieść wrażenie podróży z krajów tropikalnych do regionów polarnych! Kaldera wulkanu to miejsce mogące przypominać krajobraz z innej planety, gdzie dominują rozległe przestrzenie zastygłej lawy.

Zarówno Teneryfa, jak i Gomera są wyspami o bogatych walorach przyrodniczych. Obok fascynującej przyrody nieożywionej warto zwrócić uwagę również na endemiczne lasy wawrzynowe.

Najciekawszym momentem podróży było szybkie zdobycie najwyższego szczytu, Pico Del Teide 3718 m n.p.m.
 
Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (19 września), o godz. 18 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (ul. Rynek 5). Organizatorem spotkań jest Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta.

MRZwK

  • autor: MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?