KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wystawa rzeźb Romana Górki w BWA

Galeria Sztuki BWA w Krośnie zaprasza na wystawę rzeźby Romana Górki. Wernisaż odbędzie się 23 września w BWA (ul. Kolejowa 1). Ekspozycję można zwiedzać do 14 października.

REKLAMA


Roman Górka urodził się w 1940 r. w Mizuniu Starym, w pobliżu Stanisławowa (obecnie Ukraina).  W latach 1958–1959 był słuchaczem zakopiańskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Tam pobierał prywatne lekcje z malarstwa u Tadeusza Brzozowskiego i rzeźby  u Władysława Hasiora. W 1962 r. ukończył Studium Nauczycielskie na kierunku Wychowanie Plastyczne. Następnie studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom otrzymał w 1980 r. Zorganizował trzy wystawy indywidualne: w Warszawie w roku 1970 (wówczas nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki), w 1980 w Galerii BWA w Krośnie oraz w Muzeum Regionalnym w Jaśle w roku 2011. Brał udział w wielu wystawach środowiskowych, okręgowych i ogólnopolskich. Dwukrotnie był laureatem III Nagrody na wystawie „Obraz, Grafika, Rysunek i Rzeźba Roku” w BWA w Rzeszowie. Wieloletni pedagog PLSP w Miejscu Piastowym, obecnie na emeryturze. Mieszka i tworzy we Frysztaku.

- Drewno jest darem natury. Jest żywe, potrafi być wdzięczne, szlachetne i uległe. Ale bywa też bardzo oporne i złośliwe. Dlatego praca w drewnie jest nieustanną walką, nie zawsze zakończoną zwycięstwem rzeźbiarza. Bywają przykre porażki - mówi Roman Górka.

Wystawa: 23 września - 14 października
Wernisaż: 23 września, godz. 17:00
BWA Krosno, ul. Kolejowa 1

Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Regionalnego w Jaśle, ze zbiorów autora oraz zbiorów prywatnych.

bwa

  • autor: bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?