Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Wystawa rzeźb Romana Górki w BWA

Galeria Sztuki BWA w Krośnie zaprasza na wystawę rzeźby Romana Górki. Wernisaż odbędzie się 23 września w BWA (ul. Kolejowa 1). Ekspozycję można zwiedzać do 14 października.

REKLAMARoman Górka urodził się w 1940 r. w Mizuniu Starym, w pobliżu Stanisławowa (obecnie Ukraina).  W latach 1958–1959 był słuchaczem zakopiańskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Tam pobierał prywatne lekcje z malarstwa u Tadeusza Brzozowskiego i rzeźby  u Władysława Hasiora. W 1962 r. ukończył Studium Nauczycielskie na kierunku Wychowanie Plastyczne. Następnie studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom otrzymał w 1980 r. Zorganizował trzy wystawy indywidualne: w Warszawie w roku 1970 (wówczas nagrodzony przez Ministra Kultury i Sztuki), w 1980 w Galerii BWA w Krośnie oraz w Muzeum Regionalnym w Jaśle w roku 2011. Brał udział w wielu wystawach środowiskowych, okręgowych i ogólnopolskich. Dwukrotnie był laureatem III Nagrody na wystawie „Obraz, Grafika, Rysunek i Rzeźba Roku” w BWA w Rzeszowie. Wieloletni pedagog PLSP w Miejscu Piastowym, obecnie na emeryturze. Mieszka i tworzy we Frysztaku.

- Drewno jest darem natury. Jest żywe, potrafi być wdzięczne, szlachetne i uległe. Ale bywa też bardzo oporne i złośliwe. Dlatego praca w drewnie jest nieustanną walką, nie zawsze zakończoną zwycięstwem rzeźbiarza. Bywają przykre porażki - mówi Roman Górka.

Wystawa: 23 września - 14 października
Wernisaż: 23 września, godz. 17:00
BWA Krosno, ul. Kolejowa 1

Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Muzeum Regionalnego w Jaśle, ze zbiorów autora oraz zbiorów prywatnych.

bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj