KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Trzecia edycja konkursu "Tak się składa…"

Już 4 grudnia w RCKP będą odkrywane młode talenty konstruktorskie. W programie są stoiska z grami i klockami, prezentacja robotów czy rodzinne układanie konstrukcji.

REKLAMA


W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie odbędzie się trzecia edycja konkursu "Tak się składa...". Organizatorzy zapraszają dzieci do odkrywania talentów konstrukcyjnych. Jest to doskonała okazja, aby przez zabawę klockami ukazać ukryte talenty początkujących konstruktorów, oderwać ich od wirtualnego świata i zachęcić do twórczego działania.

Dzięki temu dzieci rozwijają kreatywność i wyobraźnię, doskonalą zdolności manualne, uczą się logicznego myślenia, wytrwałości i dążenia do celu. Satysfakcja z wykonanego zadania umacnia ich wiarę w siebie i buduje poczucie własnej wartości.

Projekt konstrukcji można wykonać samodzielnie albo zaprosić do wspólnej zabawy mamę, tatę, rodzeństwo i wspólnie z nimi stworzyć niepowtarzalną budowlę! Na twórców najciekawszych konstrukcji czekają wspaniałe nagrody.

Jak się zgłosić do konkursu?
Zgłoszenia pracy do konkursu należy dokonać poprzez wypełnienie karty zgłoszenia, którą można pobrać z fanpage’a CyberTech na facebook.com/cybertech.krosno oraz stronie RCKP www.rckp.krosno.pl, którą można przynieść także w trakcie imprezy. Prace konkursowe należy dostarczyć 4 grudnia, w godzinach od 9.30 do 10.30 do RCKP w Krośnie (ul. Kolejowa 1) podczas III Krośnieńskich Spotkań Młodych Konstruktorów.

Na najmłodszych czeka również wiele innych atrakcji przygotowanych w ramach imprezy.

Krośnieńskie Spotkania Młodych Konstruktorów:
- rodzinne układanie konstrukcji z klocków,
- prezentacja osiągnięć szkolnych kół robotyki,
- stoiska z grami, klockami i modelami,
- programowanie robota mBot (zabierz ze sobą smartfon lub tablet),
- rodzinna kawiarenka DE SER,
- unikatowe konstrukcje z prywatnych kolekcji,
- modele redukcyjne, drony, symulator, bolid,
- prezentacja robotów,
- modelowanie zabytkowej wieży,
- prezentacja drukarek 3D,
- składanie origami.

Organizatorami konkursu są: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Firma CyberTech - Cybernetyczne Technologie w Edukacji, Miejski Zespół Szkół nr 4 w Krośnie. Konkurs odbywa się w partnerstwie z "Dziecko w Krośnie".

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?