Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

"Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski" - spotkanie z podróżnikiem w K15

"Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski" - spotkanie z podróżnikiem w K15 Fot. archiwum Bartłomiej Machowski

Klub K15 w Krośnie zaprasza na podróżniczą prelekcję z Bartłomiejem Machowskim: "Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski". Wydarzenie odbędzie się 19 lutego o godzinie 18. Wstęp wynosi 5 złotych.

REKLAMAPrelekcja podróżnicza Bartłomieja Machowskiego:

Zapraszam w wirtualną podróż po Portugalii. Pomimo, że jest to kraj europejski, to ze względu na swoje odległe położenie od Polski, nie jest zbyt często odwiedzany przez naszych turystów. Przez większość ludzi jest kojarzony z piłką nożną i gwiazdą wielkiego formatu, czyli Cristiano Ronaldo. A z czym tak naprawdę powinna być kojarzona Portugalia ? Przede wszystkim mieszkańcy tego kraju kilkaset lat temu przyczynili się do wielkich odkryć geograficznych, głównie za sprawą Ferdynanda Magellana i Vasco da Gamy. Dziś, to ponad trzykrotnie mniejsze państwo od Polski, kusi przepięknymi zabytkami z listy UNESCO. Obiekty te zobaczymy w największym mieście, a jednocześnie stolicy kraju -  Lizbonie, a także w Porto i Sintrze. Portugalia to także dostęp do Oceanu Atlantyckiego na długości prawie 1800 km z przepięknymi klifami i plażami. Gdy do tego wszystkiego dodamy lampkę czerwonego, słodkiego Porto to będziemy mieli "komplet witamin.

Bartłomiej Machowski  jest absolwentem Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach na kierunku geografia oraz Państwowego Pomaturalnego Studium Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie na kierunku turystyka i rekreacja. To przewodnik beskidzki, pilot wycieczek, autor wielu prelekcji oraz slajdowisk.

"Portugalia - podróż za 4 euro na Półwysep Iberyjski"
Klub K15
Krosno, ul. Krakowska 15
niedziela, 19 lutego 2017, godz. 18:00
wstęp: 5 zł.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj