KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IV Turniej Jednego Wiersza ogłoszony!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Piszesz wiersze i chcesz zaprezentować swój wybrany tekst szerszej publiczności? Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w VI Krośnieńskim Turnieju Jednego Wiersza.

REKLAMA


W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie 1 wiersza własnego autorstwa, nigdzie dotąd niepublikowanego, ani nienagradzanego w innych konkursach, w formie wydruku komputerowego w 3 egzemplarzach, podpisanego imieniem i nazwiskiem autora.

Utwór należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41) do 2 marca 2017 r. z dopiskiem "Turniej Jednego Wiersza". Jury spośród nadesłanych wierszy wybierze ok. 15 utworów w każdej grupie wiekowej.

Warunkiem udziału wiersza w turnieju jest jego odczytanie przez autora lub osobę przez niego upoważnioną, podczas imprezy finałowej, która odbędzie się 21 marca, w Światowym Dniu Poezji, o godz. 10:00 w czytelni głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41). Regulamin konkursu i karta uczestnictwa znajdują się na stronie www.kbp.krosno.pl/Aktualności.

Finałowi konkursu będzie towarzyszyć spotkanie autorskie poety Grzegorza Kociuby oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu uczniów I LO w Krośnie.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie przy wsparciu finansowym gminy Krosno.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?