KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Nikt nie jest doskonały" na deskach RCKP

"Nikt nie jest doskonały" na deskach RCKP Fot. archiwum Agencja Artystyczna 44

16 maja w krośnieńskim RCKP czeka na was śmieszna i nigdy nie starzejąca się, pełna zabawnych sytuacji i niespodziewanych zwrotów akcji błyskotliwa komedia Simona Williamsa "Nikt nie jest doskonały". Na wydarzenia zaprasza Agencja Artystyczna 44.

REKLAMA


To komedia, która bawi, śmieszy i nigdy się nie starzeje. W Wielkiej Brytanii, Australii i całej Europie tekst Simona Williamsa "Nikt nie jest doskonały" został uznany za klasykę komedii romantycznej. Autor wpadł na pomysł scenariusza po rozmowie z własną agentką, która na wieść, że planuje napisać komedię romantyczną, skonstatowała: ależ faceci nie piszą romansów! I tak na przekór tej opinii autor stworzył postać Leona.
Nikt i nic w życiu Leona nie jest doskonałe, żona odeszła, dorastającą córka Dee Dee zaczęła palić papierosy, a do tego jego ojciec Gus, rubaszny i niesforny pomimo wieku, drażni go swoją ekscentryczną naturą i towarzyskimi ekscesami. Leon jest introwertykiem, nudnym statystykiem, ale posiada talent... niestety też niedoskonały, bo to talent do pisania romantycznych powieści. To iście niemęskie zajęcie ukrywa pod kobiecym pseudonimem Marty Banbury i bez nadziei na sukces wysyła swoje teksty do kobiecych wydawnictw.

Nikt nie przewidział, że pewnego dnia życie Leona zmieni jeden telefon z wydawnictwa "MJW"- powieść Marty Banbury została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet, za którą autorka może otrzymać ogromną nagrodę… Sic! Cokolwiek by o Marcie Banbury nie mówić, to Marta kobietą nie jest... Szansa uzyskania nagrody może lec w gruzach, chyba że… Wyjścia nie ma... Leon musi przebrać się za kobietę!

Twórcy:
autor: Simon Williams,
reżyseria: Piotr Dąbrowski,
współpraca reżyserska: Zdzisław Wardejn,
scenografia: Justyna Joniec,
kostiumy: Sylwester Krupiński,
przekład: Elżbieta Woźniak,
obsada: w roli pięknej Harriet Copeland: Magdalena Waligórska-Lisiecka / Marta Chodorowska, w roli żywiołowej nastolatki Dee Dee: Michalina Sosna / Marta Chodorowska, w roli uroczego Leonardo: Wojciech Błach / Jacek Rozenek, w roli dziadka Gus: Zdzisław Wardejn / Wojciech Duriasz,
czas trwania przedstawienia: ok. 2 godz.

"Nikt nie jest doskonały"
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1
16 maja, godzina: godzina: 18.

Bilety do nabycia na kupbilecik.pl
Zobacz "Nikt nie jest doskonały" na facebook.com

red. / inf. prasowa / Agencja Artystyczna 44

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?