KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IV Turniej Jednego Wiersza w pierwszy dzień wiosny

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

We wtorek (21 marca) o godz. 10 (to pierwszy dzień wiosny i Międzynarodowy Dzień Poezji) w czytelni głównej krośnieńskiej biblioteki odbędzie się IV Krośnieński Turniej Jednego Wiersza z udziałem uczniów z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Młodzi poeci do konkursu mogli wysłać tylko jeden wiersz.

REKLAMA


Spośród 60 nadesłanych tekstów jury do finału zakwalifikowało po 18 wierszy w każdej grupie wiekowej. Autorzy tych utworów będą mogli je zaprezentować podczas imprezy finałowej 21 marca!

Turniejowi będzie towarzyszyć krótkie spotkanie z poetą i krytykiem, Grzegorzem Kociubą oraz koncert piosenek Agnieszki Osieckiej w wykonaniu uczniów I LO w Krośnie i wokalistek Studia Piosenki Swing.

Grzegorz Kociuba - to poeta, krytyk literacki i pedagog Opublikował książki poetyckie: Obserwacje (1991), Budzenie twarzy (1997), Ślady i znaki (2001), Widoki i widzenia (2005), Powiększenia. Wiersze 1991-2006. (2009), Stonka i inne wiersze (2011), Osady (2015); prozę pt. Ktoś (2003) oraz prace krytycznoliterackie: Maski / Twarze. Eseje, szkice, recenzje o poezji (2009), Twarze rozbitka. Poezja i eseistyka Krzysztofa Karaska (2013). Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich Oddział Warszawski i stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W latach 1991-1998 współzałożyciel i redaktor kwartalnika literackiego "Fraza", zaś w latach 1998-2011 członek redakcji kwartalnika literackiego "Nowa Okolica Poetów". Jako krytyk literacki zajmuje się głównie polską poezją współczesną i najnowszą. Współpracuje m.in. z "Twórczością", "Toposem", "Arteriami", "Migotaniami". Polonista w LO im. M. Kopernika w Tarnobrzegu. Wiersze Grzegorza Kociuby były tłumaczone na angielski, czeski, serbski, ukraiński i włoski. Mieszka w Tarnobrzegu.

Konkurs jest realizowany w ramach zadania "Czytanie się o(d)płaca" przy wsparciu finansowym miasta Krosna.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?