Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Magdalena Grzebałkowska w bibliotece. Spotkanie z czytelnikami

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Wydarzenie odbędzie się w środę (29 marca) o godz. 11 i 17 w bibliotece głównej przy ul. Wojska Polskiego 41. Autorka zaprezentuje swoją twórczość i opowie o pracy reportera-biografa.

REKLAMAMagdalena Grzebałkowska jest dziennikarką "Gazety Wyborczej", absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim, laureatką Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego, autorką bestsellerowych książek „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” (2011) i "Beksińscy. Portret podwójny" (2014). Za książkę "1945. Wojna i pokój" (2015) była nominowana do Nagrody Literackiej "Nike" 2016.

O swojej pracy pisarza-reportera w jednym z wywiadów mówi:

Pisanie to makabra. Kiedy materiał do książki jest już zebrany, a taśmy odsłuchane, pozostaje frustrująca robota. Nie ma w niej już nic z radości spotkania z człowiekiem i jego historią, nie ma już nic do odkrycia. Jest kilkanaście godzin dziennie przed komputerem i świadomość ucznia, który pisze wypracowania, żeby wysłać je do oceny nauczycielowi, czyli redaktorowi. Jest oczekiwanie na załamanie, gdy coś im się nie podoba, albo zdziwienie, że są zadowoleni. Nie ma wtedy kontaktu z dzieckiem, nie ma rozmów z rodziną. Jest rozplątywanie kłębów sfilcowanej wełny i tkanie dywanu. I to na czas.

Spotkania odbędą się w ramach projektu "Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania" przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem objęły portale KrosnoCity.pl, Krosno24.pl oraz Trendy Radio.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj