KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Magdalena Grzebałkowska w bibliotece. Spotkanie z czytelnikami

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkania autorskie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską. Wydarzenie odbędzie się w środę (29 marca) o godz. 11 i 17 w bibliotece głównej przy ul. Wojska Polskiego 41. Autorka zaprezentuje swoją twórczość i opowie o pracy reportera-biografa.

REKLAMA


Magdalena Grzebałkowska jest dziennikarką "Gazety Wyborczej", absolwentką studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim, laureatką Nagrody Grand Press oraz Śląskiego Wawrzynu Literackiego, autorką bestsellerowych książek „Ksiądz Paradoks. Biografia Jana Twardowskiego” (2011) i "Beksińscy. Portret podwójny" (2014). Za książkę "1945. Wojna i pokój" (2015) była nominowana do Nagrody Literackiej "Nike" 2016.

O swojej pracy pisarza-reportera w jednym z wywiadów mówi:

Pisanie to makabra. Kiedy materiał do książki jest już zebrany, a taśmy odsłuchane, pozostaje frustrująca robota. Nie ma w niej już nic z radości spotkania z człowiekiem i jego historią, nie ma już nic do odkrycia. Jest kilkanaście godzin dziennie przed komputerem i świadomość ucznia, który pisze wypracowania, żeby wysłać je do oceny nauczycielowi, czyli redaktorowi. Jest oczekiwanie na załamanie, gdy coś im się nie podoba, albo zdziwienie, że są zadowoleni. Nie ma wtedy kontaktu z dzieckiem, nie ma rozmów z rodziną. Jest rozplątywanie kłębów sfilcowanej wełny i tkanie dywanu. I to na czas.

Spotkania odbędą się w ramach projektu "Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania" przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem objęły portale KrosnoCity.pl, Krosno24.pl oraz Trendy Radio.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?