Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

V Festiwal Nauki i Techniki przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

V Festiwal Nauki i Techniki przeszedł do historii [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

W krośnieńskim "Mechaniku" zakończył się V Festiwal Nauki Techniki. Tym razem nowością było pojawienie się mobilnego planetarium i szkolenie na symulatorze lotu. Nie zabrakło innych atrakcji, w tym prezentacji dronów i robotów.

REKLAMANa festiwalu w ZSP nr 3 w Krośnie ("Mechanik") można było z bliska zapoznać się z nowoczesną technologią. Nie zabrakło prezentacji nauki i wiedzy w ciekawych i przystępnych formach. Nowością był symulator lotu, z którego skorzystała m. in. Izabela Zatorska.

Atrakcją, która pojawiła się po raz pierwszy, a przyciągała przede wszystkim najmłodszych, było mobilne planetarium, w którym można było poznać sekrety Układu Słonecznego.

Nie zabrakło interaktywnych wystaw i pokazów przygotowanych przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, m.in. strefy LEGO Robomaker "Robotyka vs inteligentny przemysł".

Studentki i studenci z Rzeszowa zaprezentowali różne dziedziny nauki. Na pokazach chemicznych szczególna uwagę przyciągały eksperymenty z ciekłym azotem i z suchym lodem. W "Mechaniku" pokazano też "inteligentne drony" programowane do samodzielnego wykonywania zadań.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj