KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

V Festiwal Nauki i Techniki przeszedł do historii [ZDJĘCIA]

V Festiwal Nauki i Techniki przeszedł do historii [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

W krośnieńskim "Mechaniku" zakończył się V Festiwal Nauki Techniki. Tym razem nowością było pojawienie się mobilnego planetarium i szkolenie na symulatorze lotu. Nie zabrakło innych atrakcji, w tym prezentacji dronów i robotów.

REKLAMA


Na festiwalu w ZSP nr 3 w Krośnie ("Mechanik") można było z bliska zapoznać się z nowoczesną technologią. Nie zabrakło prezentacji nauki i wiedzy w ciekawych i przystępnych formach. Nowością był symulator lotu, z którego skorzystała m. in. Izabela Zatorska.

Atrakcją, która pojawiła się po raz pierwszy, a przyciągała przede wszystkim najmłodszych, było mobilne planetarium, w którym można było poznać sekrety Układu Słonecznego.

Nie zabrakło interaktywnych wystaw i pokazów przygotowanych przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, m.in. strefy LEGO Robomaker "Robotyka vs inteligentny przemysł".

Studentki i studenci z Rzeszowa zaprezentowali różne dziedziny nauki. Na pokazach chemicznych szczególna uwagę przyciągały eksperymenty z ciekłym azotem i z suchym lodem. W "Mechaniku" pokazano też "inteligentne drony" programowane do samodzielnego wykonywania zadań.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?