KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Niebylec - dawne miasto na Pogórzu Dynowskim" - prelekcja w CDS

4 kwietnia w krośnieńskim CDS odbędzie się prelekcja oraz spotkanie z dr Antonim Chuchlą poświęcone tematowi "Niebylec - dawne miasto na Pogórzu Dynowskim".

REKLAMA


Koło Przewodników Turystycznych w Krośnie i Centrum Dziedzictwa Szkła zapraszają na prelekcję pt. "Niebylec - dawne miasto na Pogórzu Dynowskim". Temat przedstawi mieszkający w Niebylcu dr Antoni Chuchla, doktor nauk prawnych i sekretarz gminy Niebylec.

Dr Antoni Chuchla jest autorem wielu artykułów naukowych z zakresu prawa administracyjnego, w szczególności prawa samorządowego, a także wielu publikacji o tematyce regionalnej. Od 2013 roku redaguje "Rocznik Niebylecki", a w 2015 roku wspólnie z prof. Kazimierzem Ożogiem z Uniwersytetu Rzeszowskiego przygotował do druku i opatrzył komentarzem historycznym pamiętnik Andrzeja Urbana z Lutczy pt. "Pamiętnik. Nasz ród, moja rodzina i moje przy niej losy".

Dr Chuchla jest wykładowcą Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. ks. Władysława Findysza w Jaśle, członkiem Pracowni Badań nad Samorządami w Rykach, pomysłodawcą i współzałożycielem lokalnego kwartalnika "Głos Niebylca" oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Niebyleckiej, a także pierwszym jego prezesem.

"Niebylec - dawne miasto na Pogórzu Dynowskim"
Centrum Dziedzictwa Szkła
Krosno, ul. Blich 2
wtorek, 4 kwietnia, godz. 17
Wstęp wolny.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?