KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kto zagra na "balonach"? Sprawdź wykonawców

Kto zagra na "balonach"? Sprawdź wykonawców Fot. materiały prasowe

29 kwietnia rozpoczyna się coroczna krośnieńska majówka "Balony nad Krosnem". Wieczorne bloki koncertów rozpoczynają się o godzinie 18. Oprócz koncertów przewidziano inne atrakcje.

REKLAMA


Na balonowej estradzie podczas XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych, Balony nad Krosnem 2017 wystąpią Sarius, Ten Typ Mes, DOC., Róże Europy, Piersi, Krusher, Püdelsi i LemOn.

2 maja zaplanowano Turniej Klas Mundurowych "MUNDURIADA" realizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie.

3 maja to dzień skierowany do rodzin i najmłodszych - Rodzinny piknik balonowy - pokazy artystyczne, konkursy i zabawy a także programy interaktywne: "Piraci z Karaibów" oraz "Bajkowy Świat Smerfów".

sobota, 29 kwietnia

Sarius
Sarius to młody częstochowski raper, który zadebiutował w ramach Asfalt Records w listopadzie 2013. Sarius ma mocny i charakterystyczny styl. Rozpiera go energia, ale nie ta, którą emanują na ludzi monitory komputerów, ale ta zdrowa, która pozwalała mu trenować i jeździć na zawody bokserskie juniorów. Jeśli chodzi o hip-hop, pierwszą walkę i pierwsze zwycięstwo w karierze zawodowej ma już za sobą - jego pierwsza płyta spotkała się z uznaniem słuchaczy. Entuzjastycznym ocenom towarzyszyło zaskoczenie ukrytym do tej pory talentem Sariusa

Na raperze poznał się między innymi O.S.T.R., który wraz z Hadesem nagrał gościnne zwrotki, a także wyprodukował jeden numer na płycie. Swój bit dostarczył też Emade. Zahartowany, jako oficjalny supporter na megatrasie koncertowej Ostrego i Marco Polo, Sarius to opierzony i wszechstronny raper. Nic tak nie pomaga w wykrystalizowaniu się odpowiedniej dla tego fachu osobowości i warsztatu, jak litry potu pozostawione przed kilkutysięczną publicznością.

Ten Typ Mes
Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Wraz z zespołem tworzy na scenie kolektyw, którego moc (perkusja i klawisze) kontruje melodią (żeńskie chórki). Doświadczenie festiwalowe (od Hip Hop Kempu po Orange i Off Festival) pomaga Mesowi przyciągać publiczność z różnych światów.


Fot. Tomasz Karwiński

Felietony rapera ukazujące się od lat (m.in. T-mobile-music, Co Jest Grane24, Gazeta Magnetofonowa) i piosenki dla innych wykonawców (m. in. dla Korteza) dowodzą współczesnego, wielowątkowego podejścia do roli autora tekstów. Nowa płyta "AŁA." promowana singlami, m.in. z Izą Lach i Dawidem Podsiadło otwiera nowy rozdział w koncertowej historii Typa i jego zespołu.

niedziela, 30 kwietnia

DOC.
Zespół DOC. powstał latem 2014 roku z inicjatywy dwóch lekarzy z Łańcuta: neurologa Konrada Bauma i gastrologa Tomasza Ryznara. Pomimo czasochłonnej pracy obaj muzycy mają za sobą spore doświadczenie i historię muzyczną z niemałymi sukcesami. Do lekarzy dołączyli zawodowi muzycy z Łańcuta i Krosna, Witold Drapała (ins. klawiszowe), Cezary Czarnota (gitara) oraz Filip Łukaszewicz (perkusja).

Zespół wypracował własny styl i brzmienie oparte na rocku i bluesrocku z elemantami r'n'b. Wiosną 2016 roku odbyła się premiera ich pierwszego singla pt. "Dom". 10 lutego 2017 r. odbyła się premiera pierwszej płyty DOC. pt. "Dla kilku chwil".

Róże Europy
Róże Europy to polski rockowy zespół muzyczny założony w 1983 w Warszawie, chociaż za oficjalne rozpoczęcie działalności zespołu można przyjąć występ na Festiwalu w Jarocinie w 1985 roku. Założycielem i liderem grupy jest Piotr Klatt (wokalista i autor tekstów), który jako jedyny był w zespole przez cały okres jego istnienia. Szczyt popularności zespołu to pierwsza połowa lat 90, której symbolem jest największy przebój grupy - "Jedwab". Róże Europy oferują muzykę pełną przebojowości, autentyczności, ciekawej warstwy literackiej oraz uniwersalnego wielopokoleniowego przesłania.

To jest zawsze lokomotywa szalonej muzyki z rockową energią, która porywa publiczność ze sobą. Tak jest wszędzie, gdzie grają. Lubią grać, a publiczność lubi bawić się z nimi. Bieżący rok przybliża Róże Europy do jubileuszu 35-lecia pracy artystycznej, na którą składa się między innymi ponad 1 000 000 sprzedanych płyt oraz tysiące koncertów w całej Polsce, występy w USA, Anglii, Austrii i Włoszech.

Piersi
Sami o sobie: Zespół Piersi powstał w 1984 roku w Jarocinie z inicjatywy Zbigniewa Moździerskiego, Pawła Kukiza, Andrzeja Olszewskiego, Rafała... ble, ble ble. Kto chce poczytać o historii, odsyłamy do netu - tam można znaleźć mnóstwo prawdziwych i mniej prawdziwych faktów z życia zespołu. Kto natomiast chce poznać nas nieco bliżej, zapraszamy do zapoznania się z tym właśnie info. Razem mamy 405 lat, nasz wzrost to 17 metrów i 68 centymetrów, ważymy równiutką tonę, z czego połowa to "Mały" i "Asan", mieliśmy 385 dziewczyn, z czego dziesięć najlepszych zostało naszymi partnerkami życiowymi. W tych związkach, z małym wyjątkiem, spłodziliśmy potomstwo w ilości czternastu sztuk, z czego pięć dziewczynek i dziewięciu chłopców. Nasze zainteresowania to cenzura, cenzura oraz cenzura.

Po za tym interesujemy się muzyką, filmem, sportem, podróżami i szeroko pojęta rozrywką ;) Jeśli chodzi o osiągnięcia to możemy pochwalić się faktem, iż każda płyta zespołu PIERSI pokryła się złotem, a ostania "PIERSI i PRZYJACIELE 2", na której znajduje się piosenka "Bałkanica" ma już kolor platynowy i wielkimi krokami zbliża się po diament. Po rezygnacji Pawła Kukiza ze współpracy z zespołem pod koniec 2012 roku, w wyniku jawnego głosowania współprace wokalną powierzyliśmy naszemu oddanemu fanowi, Adamowi Asanovowi, który jako jedyny z wszystkich kandydatów znał teksty piosenek zespołu PIERSI na pamięć. Z "Asanem" na pokładzie zdobyliśmy trzy nagrody na festiwalu OPOLE 2014 roku, w tym tę najważniejszą - NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI. Z utworem "Bałkanica" byliśmy nominowani do nagrody "Fryderyki", zagraliśmy na największym festiwalu w Europie "WOODSTOCK", organizowanym przez Fundacje WOŚP, co było dla nas ogromnym przeżyciem.

Utwór "Bałkanica" przez długi czas utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, zdobył kilkanaście nagród jako utwór roku, był przez wiele tygodni najlepiej sprzedającym się singlem przez Internet w takich serwisach, jak iTunes, Muzodajnia, Spotify i wielu innych, a liczba odsłon w serwisie YouTube przekroczyła liczbę 72 milionów. Z ciekawostek o klipie do "Bałkanicy", to realizowany był na rzeszowskim Rynku, a nie jak wielu twierdzi w Kazimierzu. Kosztował około 2 000 PLN + zakup trzech kebabów, które wzięły udział w nagraniach. Niezwykle ważną rolą w życiu zespołu jest działalność charytatywna. Nie ma miesiąca, w którym to PIERSI nie uczestniczyłyby w jakiejś akcji na rzecz potrzebujących. Po wydaniu płyty "Piersi i Przyjaciele 2" (2013 r.) rozpoczął się najbardziej owocny okres w historii zespołu PIERSI. Największą nagrodą za pracę muzyków, niewątpliwą przyjemnością i tchnięciem wiatru w ich skrzydła, była, jest i będzie reakcja publiczności na koncertach, która to wydaje się zaakceptowała ich w pełni po tak wielkiej transformacji. Za to dziękują z całego serca.

poniedziałek, 1 maja

Krusher
Zespół Krusher powstał w listopadzie 2002 roku, kiedy to kilku maniaków klasycznego heavy metalu postanowiło spotkać się na wspólnej próbie, by przygotować kilka coverów na potrzeby jednego koncertu. Jak się później okazało, nie był to jedyny koncert, do tej pory zespół zagrał ich już ponad 300. Formacja ma na swoim koncie siedem nagrań studyjnych, koncertowe DVD oraz trzy teledyski.

Muzyka Krusher to melodyjny metal z kobiecym wokalem, który sprawdza się nie tylko na metalowych festiwalach. Zespół wyróżnia się energicznością, szerokością przekazu i doskonałym kontaktem z publicznością. Nazwa zespołu pochodzi od angielskiego słowa "crush", co znaczy "miażdżyć", "zgnieść". Krusher, czyli "Miazgator", miażdży pozytywną energią, co widać na scenie i poza nią!

Püdelsi
Zespół Püdelsi powstał na przełomie 1985 i 1986 roku. Tego samego roku został laureatem największego polskiego festiwalu w Jarocinie, co zaowocowało wydaniem płyty z Korą Jackowską (największą polską wokalistką z zespołu Mannam) pt. Kora Püdelsi "Bella Puppa". Płyta sprzedała się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. Laureat nagrody Polskiego Radia na największym festiwalu polskiej piosenki w Opolu. Był laureatem muzycznych jedynek, brał udział w wielu programach telewizyjnych i radiowych. Piosenki zespołu zdobywały wielokrotnie czołowe miejsca list przebojów Polskiego Radia i Telewizji. Püdelsi zagrali setki koncertów w całej Polsce, nagrali wiele płyt (w tym trzy złote płyty), a płyta "Wolność Słowa" sprzedała się w ponad milionowym nakładzie.

Zespół był gwiazdą wielu koncertów sylwestrowych zawsze zapewniając świetną zabawę, mając w swoim repertuarze wiele dobrze znanych przebojów. Koncertował w Berlinie, Kopenhadze. Wielokrotnie nominowany do największej nagrody muzycznej Fryderyki. W swoim dorobku ma wiele znaczących płyt. W roku 2016 Püdelsi obchodzili 30 lat działalności twórczej. Z tej okazji przygotowali Płytę pt "ÜBER ALLES“. Płyta zawiera 15 jak zwykle bardzo różniących się od siebie piosenek, o bardzo różnej tematyce, nagranych w studio DMP w Krakowie. Płytę zaszczyciło obecnością zacne grono gości.

LemON
LemON to zespół, który udowodnił, że ambitna muzyka na wysokim poziomie może trafić na pierwsze miejsca list przebojów. Tak stało się chociażby z utworami "Napraw", "Scarlett", "Spójrz", "Nice" i "Jutro". Grupa zyskała uznanie branży muzycznej, zdobywając dla swoich albumów nominacje do Fryderyków, a jednocześnie udało jej się zyskać wiernych słuchaczy, którzy obsypują ich niezliczonymi wyróżnieniami (m.in. SuperJedynka, Sopot TOPTrendy, Eska Music Award, Przebój 25-lecia Radia Zet, Yach). Albumy "LemON", "Scarlett" i "Etiuda zimowa" w błyskawicznym tempie pokryły się złotem i platyną. LemON to także fenomen w Internecie. Na samym Facebooku zespół zgromadził blisko 400 000 fanów. Łącznie klipy zespołu zostały wyświetlone ponad 50 000 000 razy! Co najbardziej zaskakujące, nawet niekomercyjne niszowe utwory, takie jak "Lwia część", "Dewiat", "Litaj ptaszko" czy "Do świąt" - mają setki tysięcy wyświetleń na YouTube. Oficjalny Fanclub LemON zrzesza tysiące oddanych fanów, którzy aktywnie uczestniczą w życiu zespołu organizując widowiskowe, zapadające w pamięci akcje towarzyszące koncertom i premierom. Korzystając ze słów Adama Sztaby wypowiedzianych na samym początku ich kariery, tuż po wygraniu 3 edycji programu Must Be The Music: "LemON to zespół, który ma szlachetność w sobie i jednocześnie można puścić go w radiu. Jestem urzeczony tym bandem. Wydawałoby się, że oni są tacy niszowi. Ale nagrywają piosenki, które są na listach przebojów, czyli okazuje się, że te dwie rzeczy można połączyć".

Liderem zespołu jest Igor Herbut, którego Maryla Rodowicz nazwała nadzieją polskiej wokalistyki, a Elżbieta Zapendowska stwierdziła o nim: "śpiewa tak, że plomby wypadają". Agnieszka Chylińska, Grzegorz Markowski, Sebastian Karpiel-Bułecka i Jan Borysewicz zaprosili Igora do wyjątkowych duetów. Adam Sztaba powiedział o Igorze: "To facet który się urodził, żeby przekazywać emocje głosem" i zaprosił go do udziału w wyjątkowym projekcie poświęconym twórczości Grzegorza Ciechowskiego. Wykonanie Igora utworu "Tu jestem w niebie" spotkało się z uznaniem krytyków, słuchaczy, a także najbliższych Ciechowskiego. Wcześniej Igor był zaproszony przez Natalię Niemen do zaśpiewania utworów Czesława Niemena, a na koncercie "Wolność - Kocham i rozumiem" na KFPP w Opolu jego interpretacja "Snu o Victorii" Dżemu zapisała się w pamięci widzów na bardzo długo. Na tym samym festiwalu zdobył SuperJedynkę dla najlepszego wokalisty.

Młodzieńcza charyzma Igora współistnieje na scenie z rzadko spotykaną wrażliwością artystyczną. Igor na koncertach brawurowo wykonuje drapieżne rockowe kompozycje, żeby za chwilę zasiąść przy pianinie i zaśpiewać intymną balladę. Jego łemkowskie korzenie można usłyszeć zarówno w nostalgicznych kompozycjach, jak i intrygujących wschodnich zaśpiewach. Warsztat wokalny, który zdobył śpiewając w cerkiewnych chórach, zespołach ludowych, a wreszcie na studiach jazzowych pozwolił mu stworzyć styl, który jest nie do podrobienia. Nie boi się wyzwań i ma dystans do tego co robi. Stworzony dla żartu utwór "Wkręceni" trafił na ścieżkę dźwiękową kinowego hitu i uzyskał ponad 25 milionów wyświetleń na YouTube. Teksty Igora, niezależnie czy te poważne, czy lekkie, czy to wykonywane w języku polskim, czy łemkowskim, wyróżniają się jedną wspólną cechą: płyną prosto z serca i mają przesłanie.

Albumy "Scarlett" i "Etiuda zimowa" zostały wyprodukowane samodzielnie przez Igora Herbuta i jego kolegów z zespołu: Piotrka "Rubensa" Rubika (gitary), Tomasza "Harry’ego" Waldowskiego (bębny), Piotra Kołacza (bas) i Piotra Walickiego (instrumenty klawiszowe). Zespół w niezmienionym składzie gra od ponad dwóch lat, przy tym sam komponuje i aranżuje swoje utwory. Niespożyta kreatywność muzyków sprawia, że nawet dobrze znane wszystkim przeboje takie, jak "Napraw", "Będę z Tobą" czy "Scarlett" - rozwijają się i ewoluują z każdym miesiącem wspólnego grania. A z każdym kolejnym utworem, który powstaje, LemON stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej.

Członkowie grupy pochodzą z różnych krańców Polski (od Dolnego Śląska, przez Podkarpacie, Lubelskie, Górny Śląsk po Lubuskie), ale przede wszystkim z różnorodnych muzycznych środowisk, od jazzu, przez garażowego rocka, po hip hop i r’n’b.

Wirtuoz perkusji i multiinstrumentalista - Tomasz "Harry" Waldowski - współtworzył tak uznane zespoły jak Chłopcy kontra Basia, Klezmafour, Pendofsky, występował w Polsce i za granicą z takimi legendami jazzu jak Grażyna Auguścik. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami i nominowane do nagrody Fryderyka.

Charyzmatyczny gitarzysta - Piotrek "Rubens" Rubik - wraz ze swoimi wcześniejszymi zespołami Bulbwires czy The And występował na scenach najważniejszych festiwali: Open’er, Jarocin, Woodstock, OffFestival, SpringBreak. W zespole LemON gra na gitarach elektrycznych, akustycznych, a nawet na banjo.

Piotr Walicki, pianista zespołu wcześniej tworzył muzykę ilustracyjną i oprawę muzyczną do wielkich widowisk medialnych, współpracował, jako aranżer i kompozytor z najwybitniejszymi polskimi wokalistkami. W LemON gra na instrumentach klawiszowych i jako wykształcony perkusista staje także za bębnami!

Basista, Piotr Kołacz przez lata aktywnie działał na scenie niezależnej w Zielonej Górze. To tam poznał się z Igorem, z którym szybko odnaleźli wspólny muzyczny język i zaczęli razem grać. Dziś odpowiada za niosący, niepohamowany groove - znak rozpoznawczy, każdego koncertu LemON.

Wszyscy członkowie zespołu, cała piątka, oddali cały swój kunszt i doświadczenie projektowi LemON, czerpiąc ze swoich muzycznych korzeni, aby właśnie z LemON stworzyć jedyne w swoim rodzaju brzmienie.

Za to, aby każdy koncert brzmiał nienagannie i wbijał zgromadzoną publiczność w osłupienie odpowiada realizator dźwięku - Piotr "Sawker" Sawicki, a za realizację światła na koncertach Tomasz Sierotko. Funkcję road managera pełni Rafał Orłoś. Nad rozwojem zespołu niezmiennie czuwają od samego początku Jan Kępiński i Małgorzata Dacko.

Grupa ma na koncie występy na najważniejszych festiwalach (m.in. Woodstock, Sopot, Opole), koncerty za granicą (Wembley Arena w Londynie, trasa klubowa na Wyspach Brytyjskich, występy we Włoszech, Austrii i Niemczech), występy na prestiżowych galach (m.in. Fryderyki w duecie z grupą Kroke, Nagrody im. Andrzeja Woyciechowskiego, Nagrody Viva! Najpiękniejsi).

W sezonie wiosennym i letnim LemON gra na największych scenach plenerowych w kraju. Jesienią i zimą grupa koncertuje w uznanych klubach i salach wypełnionych po same brzegi (Stodoła, Wytwórnia, Eter, OdNowa, Scena, Forty Kleparz, Eskulap, Palladium, Sala Ziemi, Filharmonia Szczecińska).

W 2016 roku LemON został osobiście wybrany przez grupę Imagine Dragons jako jedyny support ich pierwszego koncertu w Polsce w łódzkiej Atlas Arenie. Odpoczynek? "Dopiero, kiedy spełnimy jeszcze trochę swoich muzycznych marzeń" - odpowiadają zgodnie.

red./materiały prasowe

  • autor: red.

6 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?