KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Birma - kraj tysięcy pagód. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami

Birma - kraj tysięcy pagód. Krośnieńskie spotkania z podróżnikami Fot. Cezary Witek

Podczas kwietniowej edycji krośnieńskich spotkań z podróżnikami Piwnica PodCieniami będzie gościć Michała Futyrę z prelekcją "Birma - kraj tysięcy pagód". Wydarzenie odbędzie się 24 kwietnia.

REKLAMA


Birma zwana również Myanmarem jeszcze do niedawna pozostawała niemal zupełnie odseparowana od świata zewnętrznego. Dzisiaj państwo intensywnie się rozwija, nie zrywając jednocześnie ze swoją bogatą przeszłością. Piękne świątynie, cudowna natura i wiecznie uśmiechnięci ludzie - tak najłatwiej, chociaż zupełnie pobieżnie, zdefiniować ten kraj.

- Zapraszamy w krótką podróż po tętniących życiem birmańskich miastach, wypełnionych wiernymi świątyniach, miejscach magicznych i takich, które pozostają nadal odizolowane od cywilizacji. Zapraszamy do Birmy - kraju tysięcy pagód - mówi Dorota Piwka z Muzeum Rzemiosła w Krośnie.

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek (24 kwietnia) o godz. 18 w Piwnicy PodCieniami w Krośnie (ul. Rynek 5). Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej miasta Krosna.

Michał Futyra - kierownik Instytutu Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie, wykładowca akademicki, dziennikarz, podróżnik i przewodnik wypraw po krajach Azji Południowo-Wschodniej.

red./MRZwK
Fot. Cezary Witek

  • autor: red./MRZwK

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?