KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Profesor Andrzej Nowak w muzeum w Krośnie

"Wielkie zwycięstwa Rzeczpospolitej na Wschodzie" - Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na wykład prof. Andrzeja Nowaka.

REKLAMA


Prof. dr hab. Andrzej Nowak to historyk, publicysta, nauczyciel akademicki, sowietolog, profesor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN.
 
Od 2002 r. kieruje Pracownią Dziejów ZSRR i Europy Wschodniej w Instytucie Historii Polskiej Akademii Nauk. Jest kierownikiem Zakładu Historii Europy Wschodniej i Studiów nad Imperiami XIX i XX w. w Instytucie Historycznym Polskiej Akademii Nauk.

Jest członkiem Rady Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a także Polsko-Rosyjskiej Komisji Historycznej PAN-RAN.
 
W 2011 r. otrzymał tytuł naukowy profesora. Wykładał historię Polski i Rosji m.in. na uniwersytetach amerykańskich (Rice, Columbia, Harvard), angielskich (Cambridge, University College of London), a także na Uniwersytecie w Dublinie, Uniwersytecie Masaryka w Brnie, Uniwersytecie Tokijskim, Uniwersytecie Warszawskim, w Collegium Civitas oraz na uczelniach kanadyjskich.

Zajmuje się głównie historią i myślą polityczną Europy Wschodniej XIX-XX w. Jest znawcą historii stosunków polsko-rosyjskich.
 
Wielokrotnie gościł w Krośnie, np. podczas Festiwalu Siedmiu Kultur w ubiegłym roku: "Jak (nie) mówić o Polsce za granicą?" - debata w RCKP
 
27 kwietnia, godz. 17.00
Muzeum Podkarpackie w Krośnie
Pałac Biskupi, ul. Piłsudskiego 16

kkn/mp/pd

  • autor: kkn/mp/pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?