KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

IV edycja konkursu "Balony w czerni i bieli oraz kolorze"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Łukasz Jaracz

Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl przy współpracy z Fundacją Otwartych Serc, urzędem miasta Krosna, agencją fotograficzno-reklamową Graffia oraz Krośnieńskim Portalem Ratowniczym Krosno112.pl zaprasza wszystkich wielbicieli fotografii i sportu balonowego do udziału w IV edycji konkursu fotograficznego. Laureat konkursu otrzyma pamiątkową nagrodę z XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz gadżety partnerów.

REKLAMA


"Balony w czerni i bieli oraz kolorze" - tak brzmi temat konkursu organizowanego po raz czwarty przez Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl w ramach odbywających się XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych w Krośnie (29.04 - 3.05).

Konkurs jest skierowany do amatorów fotografii. Spośród nadesłanych prac zostaną wyłonione dwie fotografie (dwóch laureatów), jedna wykonana techniką w kolorze, druga monochromatyczna (czarno-biała).

Poza techniką wykonania ważny jest pomysł i twórcza interpretacja tematu! Operuj subtelną grą światła i cienia, kompozycją kadru oraz zamknij swoją interpretację w obrazie fotograficznym. Wychwyć w otaczającej rzeczywistości piękno balonowego pejzażu. Pamiętaj: fotomontaże zostaną odrzucone, jako niezgodne z regulaminem. Nie zwlekaj, chwytaj za sprzęt już dziś!

Warunki techniczne
Jedna osoba może zgłosić tylko 2 zdjęcia zrobione w wersji kolorowej lub monochromatycznej (czarno-białe). Dla zwycięzców przewidziano pamiątkową nagrodę, a także pokonkursową publikację najlepszych prac na portalu KrosnoCity.pl oraz na oficjalnej stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl

Zdjęcia można przesyłać do 7 maja 2017 na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . W tytule należy wpisać: KONKURS FOTO-BALONY.


Regulamin Konkursu fotograficznego "Balony w czarno-bieli i kolorze"

I. Postanowienia ogólne

1. Organizatorem Konkursu jest Krośnieński Portal Informacyjny KrosnoCity.pl

2. Partnerem Organizatora Konkursu jest: Fundacja Otwartych Serc im. B. Nykiel-Ostrowskiej (organizator Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych), Urząd Miasta Krosna (organizator imprezy Balony nad Krosnem 2017), Agencja Fotograficzno-Reklamowa Graffia oraz Krośnieński Portal Ratowniczy Krosno112.pl

3. Zdjęcia należy przesyłać do 7 maja 2017 roku na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tytułem: KONKURS FOTO-BALONY. W treści wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu (do wiadomości redakcji).

4. Rozstrzygnięcie Konkursu: 16 maja 2017 roku.

5. Organizatorzy uhonorują dwóch laureatów Konkursu (najlepsze zdjęcie w kolorze i najlepsze zdjęcie w czerni i bieli) pamiątką z XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych 2017.

6. Wyniki Konkursu zostaną podane na portalu KrosnoCity.pl oraz na stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl. Laureaci otrzymają również powiadomienie drogą mailową.

7. Wszystkie prace uczestników zostaną opublikowane w fotogalerii na Krośnieńskim Portalu Informacyjnym KrosnoCity.pl oraz na oficjalnej stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl.

II. Uczestnicy

1. Konkurs skierowany jest do amatorów fotografii.

2. W Konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy i goście XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych odbywających się od 29 kwietnia do 3 maja 2017 roku w Krośnie.

3. Z uczestnictwa w konkursie wyłączeni są: organizatorzy Konkursu, akredytowani dziennikarze i fotoreporterzy, zawodnicy XVIII Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych oraz organizatorzy wydarzenia "Balony nad Krosnem".

4. Każdy Uczestnik może przesłać maksymalnie 2 prace (zdjęcie w kolorze lub zdjęcie czarno-białe).

Nagrodzona może zostać najwyżej jedna praca danego Uczestnika.

III. Zasady Konkursu

1. Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii, na której uwieczniony zostanie pejzaż z balonami w tle. Inspiracje wykonania fotografii są dowolne.

2. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji programów graficznych będą odrzucane. Dopuszcza się: konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych, korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie).

3. Nie będą akceptowane prace: z których jakiekolwiek elementy zostały usunięte lub dodane w wyniku obróbki graficznej, powstałe w wyniku połączenia różnych fotografii (kolaże i fotomontaże).

IV. Kryteria nadsyłania prac

1. Prace muszą spełniać następujące kryteria:
- minimalne wymiary fotografii 1600px na dłuższym boku,
- maksymalne wymiary fotografii 2500px na krótszym boku,
- zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG.

V. Jury
1. Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez Organizatora Konkursu.

2. Jury zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji zdjęć nierealizujących tematu konkursu lub niespełniających zasad konkursu. Z udziału w konkursie mogą zostać wykluczone prace zdradzające wady formalne (słaba jakość zdjęć, zbyt mała rozdzielczość, itp.). Odrzuceniu podlegają zdjęcia, na których znajdują się znaki, cyfry (daty, znaki wodne, podpisy, ramki).

3. Decyzje Jury są ostateczne i nie podlegają weryfikacji.

VI. Postanowienia końcowe

1. Uczestnik Konkursu z chwilą nadesłania prac konkursowych oświadcza, że: akceptuje niniejszy Regulamin i jest autorem nadesłanych zdjęć.

2. Odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich, które mogłyby zostać skierowane do Organizatorów Konkursu, przyjmuje na siebie Uczestnik Konkursu.

3. Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych dn. 29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz. 833 z póz. zm.

4. Uczestnik Konkursu wyraża zgodę na publikację nadesłanych zdjęć na Krośnieńskim Portalu Informacyjnym KrosnoCity.pl oraz na oficjalnej stronie www.gorskie-zawody-balonowe.pl

5. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.

mg

  • autor: mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?