KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

XVIII Krośnieńskie Juwenalia. KSU i Jelonek na studenckiej scenie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Już 17 maja rozpoczynają się XVIII Krośnieńskie Juwenalia, czyli Dni Kultury Studenckiej 2017! To jedno z najbardziej wyczekiwanych przez studentów wydarzeń w Krośnie. Tradycyjnie nie zabraknie studenckiego pochodu, muzycznych wrażeń, gier i innych zabaw. Organizatorzy zaplanowali również Juwenaliową Galę Miss, czyli wybór najpiękniejszej studentki PWSZ!

REKLAMA


Organizatorami XVIII Krośnieńskich Juwenaliów jest PWSZ w Krośnie i samorząd studencki. - W tym roku bawimy się przez trzy dni, aż do piątku pod patronatem marszałka województwa podkarpackiego, przewodniczącego sejmiku województwa i prezydenta Krosna - mówią organizatorzy!17 MAJA, KAMPUS POLITECHNICZNY
(ul. Dmochowskiego 12)

16.00 V Bieg Sokoła
Juwenalia tradycyjnie rozpoczną się Biegiem Sokoła o puchar rektora PWSZ w Krośnie. Już od pięciu lat bieg organizowany na dystansie 5 km cieszy się popularnością zarówno w środowisku akademickim, jak i wśród pasjonatów biegania. W tym roku organizatorzy wydarzenia chcą wspomóc kolegę, Michała Gomułkę, dla którego szansą na odzyskanie zdrowia jest kosztowna terapia. Zobacz: www.pwsz.krosno.pl/biegsokola


18 MAJA, KROŚNIEŃSKI RYNEK

15.00 - Juwenaliowa Gala Miss 2017
Spośród studentek krośnieńskiej uczelni zostanie wybrana najpiękniejsza! Fakt, konkurencja jest ogromna, ale tytuł może zdobyć tylko jedna osoba! Dlatego konkurencje są wymagające, a o zwycięstwie zdecyduje poczucie humoru, wdzięk i umiejętność oczarowania publiczności zgromadzonej pod sceną.

15.00 - Juwenaliada 2017
Jednocześnie wystartuje Juwenaliada - Ogólnopolski Przegląd Zespołów Muzycznych. Do udziału w konkursie zgłosiło się ponad 90 zespołów z całej Polski reprezentujących bardzo różnorodne muzyczne klimaty. 5 najlepszych kapel będzie ze sobą rywalizować na scenie krośnieńskiego Rynku. Zwycięzca Juwenaliady zagra przed gwiazdą wieczoru, czyli zespołem KSU.

20.30 KSU
Legendarny zespół KSU zagości w tym roku na Juwenaliach w Krośnie. Formacja ta powstała ponad 30 lat temu w Ustrzykach Dolnych. Zespół wydał oficjalnie 11 płyt. Jedynym członkiem zespołu, który znajduje się w nim od jego założenia jest Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk.
Zespół początkowo wykonywał typową muzykę punkrockową i z tym nurtem jest powszechnie utożsamiany, z czasem jednak wykształcił własny styl, bliższy szeroko pojętemu rockowi.


19 MAJA, RCKP, KROŚNIEŃSKI RYNEK

12.00 Międzynarodowy Festiwal Młodzieży (RCKP)
International Youth Festival to przedsięwzięcie organizowane przez uczelnię od 2010 roku. Wystąpią zespoły z Chin, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Polski. Nie zabraknie folkloru, nowoczesnego brzmienia, pięknych głosów i skomplikowanych układów tanecznych. To festiwal, w którym przedstawiciele różnych kultur wspólnie cieszą się młodością tworząc wspólnotę europejskiej młodzieży.

14.00 Pochód juwenaliowy
Tradycyjny przemarsz krośnieńskich studentów i partnerskich uczelni zagranicznych z RCKP w stronę  Rynku. Każdy student może wykazać się pomysłowością i zaangażowaniem w tworzeniu kostiumów, pokazując tym samym swoją indywidualność i odrębność.

15.00 Juwenaliada 2017 - część II
Druga część Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych. Kolejnych 5 najlepszych kapel będzie ze sobą rywalizować na scenie Rynku.
Zwycięzca Juwenaliady zagra tym razem przed gwiazdą wieczoru - Jelonkiem.

14.00 - 18.00 Gonitwa u Pigonia
Gra juwenaliowa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Czteroosobowe drużyny będą musiały wykazać się nie tylko wiedzą i sprytem, ale także wyobraźnią i szybkością podejmowania decyzji. Jedno jest pewne, to nie będzie popis prymusów na szkolnym apelu, to będzie epicka walka, a zwycięzca będzie jeden. Na zwycięski zespół czeka nagroda finansowa w wysokości 1000 zł, dla pokonanych koszulki juwenaliowe na otarcie łez.

19.00 Srogo
Laureat ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Muzycznych Juwenaliada 2016. Muzyka SROGO oparta jest o ciężkie, brudne brzmienie gitar, core'ową sekcję. Melodyjny, choć agresywny wokal oraz polskie pełne niedomówień i przenośni teksty.
20.30 Jelonek
Jelonek to jednocześnie nazwisko, pseudonim artystyczny oraz tytuł solowego projektu muzycznego skrzypka Michała Jelonka. Jelonek to porywająca muzyka (głównie) instrumentalna z przewodnią rolą skrzypiec oraz instrumentów smyczkowych w rockowo metalowym towarzystwie gitar i perkusji. Michał Jelonek nagrał 30 albumów współautorskich i ponad 50 albumów gościnnie.
Wygrał wiele konkursów i festiwali m.in. Jarocin 93, Złoty Bączek, Przystanek Woodstock, WOŚP i inne. Kilkakrotnie nominowany do "Fryderyków". Wraz z zespołem "Ankh" odznaczony przez Ministra Kultury medalem "Zasłużony dla Kultury Polskiej".

red./pwsz

  • autor: red./pwsz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?