KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozwój lokalnej społeczności - debata w Krośnie

To, co nas Polaków łączy, jest większe od tego, co nas dzieli - z takiego założenia wychodzą organizatorzy debat lokalnych, które odbędą się w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce. Jedną z debat zorganizuje w Krośnie 17 maja Krośnieńska Biblioteka Publiczna. Niestety debata ponownie odbędzie się w dzień roboczy, w południe.

REKLAMA


Projekt "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej" jest organizowany w ramach Kongresu Obywatelskiego, który od 10 lat jest miejscem spotkania, wymiany refleksji i dyskusji między Polakami. Kongres to prestiżowe przedsięwzięcie, które angażuje znanych i cenionych przedstawicieli świata nauki, kultury, polityki, społeczeństwa obywatelskiego czy biznesu.  Wśród osób, które uczestniczyły w debatach, są m.in. Ewa  Błaszczyk, Jan Englert, Lech Wałęsa s. Małgorzata Chmielewska, Rafał Sonik czy Jacek Żakowski. Kongres zawsze skupia uwagę mediów.

Zaplanowana na 17 maja debata jest właśnie częścią projektu "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej" organizowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. To projekt, którego celem jest wywołanie szerokiej dyskusji nad mechanizmami rozwoju lokalnych społeczności.

- Lokalne wspólnoty stanowią od zawsze jedną z najbliższych człowiekowi przestrzeni społecznych. To właśnie w nich zachodzą procesy, które decydują o jakości naszego życia. Wspólnie bowiem dbamy o to, aby nasze dzieci uczyły się na przyzwoitym poziomie, rynek pracy miał oferty dla nas wszystkich, a na ulicach było czysto i bezpiecznie. Robimy wszystko, żebyśmy dobrze się czuli i jednocześnie mogli być dumni z miejsca, w którym żyjemy. Do działania na rzecz dobra wspólnego potrzebne jest jedno - poczucie bycia wspólnotą. Dlatego w ramach projektu zadajemy lokalnym liderom pytanie o to, jak tę wspólnotę budować i co robić, by wzmacniać więzi między mieszkańcami - mówi Piotr Zbieranek, koordynator projektu.

Do udziału w projekcie została zaproszona Krośnieńska Biblioteka Publiczna. - Organizatorzy na miejsce debat wybrali biblioteki, ponieważ są one nie tylko lokalnym centrum dostępu do informacji i wiedzy, ale także przestrzenią spotkań - mówi Teresa Leśniak, dyrektor Krośnieńskiej Biblioteki.

Debata w Krośnie odbędzie się 17 maja (środa), o godzinie 12.00 w bibliotece głównej KBP (ul. Wojska Polskiego 41). W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele samorządu, reprezentanci lokalnych instytucji i organizacji, a także mieszkańcy. Spotkanie będzie miało formę warsztatu, dlatego liczba miejsc jest ograniczona. Biblioteka z tego powodu prosi zainteresowanych o kontakt pod nr telefonu 13 4321370.

Efekty i wnioski ze wszystkich dyskusji zostaną przedstawione opinii publicznej za pośrednictwem partnerów medialnych oraz na Kongresie Obywatelskim w listopadzie 2017 roku w Warszawie. Raport z debat zostanie wręczony Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzejowi Dudzie.

Projekt "Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej" został objęty honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym projektu jest PKO Bank Polski.

Więcej o projekcie przeczytacie na stronie www.kongresobywatelski.pl, zakładka: Rozwijamy skrzydła Polski lokalnej.

red./pd

  • autor: red./pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?