Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Obrazy ciemne, obrazy jasne" - wystawy malarstwa Marka Burdzego

RCKP w Krośnie zaprasza do "Galerii Pomarańczowej" na wystawę malarstwa Marka Burdzego. Ekspozycję można zwiedzać do 5 czerwca.

REKLAMAMarek BURDZY od wielu lat jest związany zawodowo z Biurem Wystaw Artystycznych w Krośnie. Był wielokrotnie komisarzem ogólnopolskich plenerów malarskich takich jak "Bieszczady 94", "Bieszczady 96", "Bieszczady 98". Prowadził plener "Kurort Iwonicz" w Iwoniczu-Zdroju w latach 2002-2005, a także "Jesień" i "Zima" w Rymanowie-Zdroju w latach 2002-2005.

Brał udział we wszystkich wymienionych wystawach poplenerowych. Wielokrotnie również uczestniczył w plenerach malarskich na Słowacji. W latach 1995-2015 był kuratorem uzdrowiskowej Galerii Sztuki "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju. Dotychczas prezentował swój dorobek artystyczny w Galerii "Rynek 6" w Jarosławiu, Galerii "Pasaż" w Iwoniczu-Zdroju, Galerii "Civitas Christiana" w Rzeszowie oraz Galerii "U Attavantich" w Jarosławiu i Galerii Lubaczowskiego Domu Kultury. Wystawy można było oglądać również w Muzeum w Stropkovie na Słowacji, Galerii DPS i Galerii SDK w Stalowej Woli.

Ostatnie ekspozycje pokazano w Galerii Muzeum "Dwory Karwacjanów i Gładyszów" w Gorlicach oraz Galerii "Piwnicy Podcieniami" Muzeum Rzemiosła w Krośnie. Podkreśla wagę wcześniejszych doświadczeń zawodowych, które wywarły duży wpływ na postrzeganie świata i kontakt z ludźmi. Zanim został organizatorem i kuratorem wystaw, pracował jako terapeuta w szpitalu psychiatrycznym, jako reżyser teatru młodzieżowego oraz w przemyśle drzewnym.

rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj