KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Hora, hora" nowym teledyskiem A Gdzie To Dawniej Stroiło

Hora, hora- A Gdzie To Dawniej Stroiło Hora, hora- A Gdzie To Dawniej Stroiło

Zespół A Gdzie To Dawniej Stroiło prezentuje swój teledysk będący zapowiedzią nowej płyty. Klip został zrealizowany przez telewizję Obiektyw z Krosna, która w ten sposób nagrodziła występ zespołu w trakcie Festiwalu Garaż 2016 w Sanoku.

REKLAMA


A Gdzie To Dawniej Stroiło od początku swego istnienia promuje kulturę łemkowską. Stare pieśni są aranżowane przez wykonawców na nowo i niejednokrotnie zyskują zupełnie nowe melodie. W swoim dorobku zespół ma kilka nagród i wyróżnień, m. in. tytuł finalisty Galicja Blues Festival w 2013 roku, wyróżnienie i nagrodę prezydenta Lublina na XXV Międzynarodowym Festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie, na którym zespół dwa lata z rzędu był finalistą, II Nagrodę na Podkarpackim Festiwalu Folkowym w Ulanowie, nagrodę TV Obiektyw na Festiwalu Garaż 2016 w Sanoku.

W 2015 roku A Gdzie To Dawniej Stroiło wydał swoją pierwszą płytę "Chyża", którą nominowano do Nagrody Fryderyk 2015 w kategoriach Debiut Roku oraz Album Roku Muzyka Korzeni. Kolejną płytę zespół planuje wydać we wrześniu 2017 roku. Klip "Hora, hora" jest zapowiedzią tego albumu.

Grupa jest także pomysłodawcą i twórcą imprezy cyklicznej Wieczory Łemkowskie, którego piąta edycja odbędzie się 30 czerwca w Krośnie. Jak sami wielokrotnie podkreślają - Kochamy muzykę, różnorodność kulturową, historie, których pełno czai się w zakamarkach Beskidu Niskiego, a przede wszystkim robimy to, co lubimy. Do zobaczenia na koncertach.

W zespole występują m. in. Anna Romańczak-Polańska, Sabina Romańczak, Jakub Chodyniecki, Stanisław Grela, Bartek Bykowski, Artur Biedroń, Maciej Smerecki i Przemek Polański.
Nowy teledysk nakręcili Piotr Trznadel oraz Damian Zając z TV Obiektyw. Zdjęcia odbywały się w Studio Nagrań Stodoła, gdzie zespół pracuje nad nowym materiałem muzycznym, który ukaże się w formie albumu pod koniec lata 2017 roku. Druga płyta A Gdzie To Dawniej Stroiło będzie subtelną wycieczką na Łemkowszczyznę, gdzie nadal kwitnie wspaniała kultura ludzi, którzy od wielu stuleci sprawiają, że Beskid Niski jest pasmem barwnym, bogatym historycznie oraz niezwykle ciekawym muzycznie.

Zobacz na Facebook'u A Gdzie To Dawniej Stroiło

pp/red.

  • autor: pp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?