KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Słowianie, Madziarzy i Waregowie pod Karpacką Troją [ZDJĘCIA]

Słowianie, Madziarzy i Waregowie pod Karpacką Troją [ZDJĘCIA] Fot. Piotr Dymiński

11 czerwca Karpacką Troję odwiedzili starożytni podróżnicy. Pod grodem obozy rozbili Słowianie, Madziarzy i Waregowie. Obyczajom przyglądał się Ibrahim ibn Jakub, kronikarz, podróżnik i kupiec z Kordoby. W X wieku opisał ziemie Słowain, w tym kraj Mieszka I.

REKLAMA


Karpacka Troja w Trzcinicy stała się miejscem kolejnej fascynującej podróży w przeszłość. Tym razem gród odwiedziły grupy rekonstrukcyjne i starożytni podróżnicy, którzy przemierzali szlaki handlowe we wczesnośredniowiecznej Europie. 

Zwiedzający skansen w niedzielę mogli odwiedzić osadę Słowian, obóz Madziarów, a przy wtórze skandynawskich bardów udali się do świata Wikingów. 

Podczas imprezy zostały zaprezentowane inscenizacje historyczne inspirowane znanymi przekazami pisemnymi. Zaprezentowano obrzędy i łaźnię Słowian, zwyczaje Madziarów, a także obyczaje Wikingów. Inscenizacjom towarzyszyły pokazy łucznictwa konnego w wykonaniu AMM Archery. Swoje umiejętności przed publicznością prezentowali Michał Szubski na Aragornie i Anna Sokólska na Czanarze. Łucznicy prezentowali techniki walki koczowników, w tym strzelanie do niewielkich ruchomych celów z końskiego grzbietu. 

Anna Sokólska jest najlepszą łuczniczką konną w Polsce, z sukcesami występuje w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.

pd
Fot. Piotr Dymiński

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?