KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Konkurs: Król nadjeżdża. Przygotujcie dary!

Konkurs: Król nadjeżdża. Przygotujcie dary! Fot. archiwum RCKP

Kazimierz, z Bożej łaski król Polski, wielki książę litewski, ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, inflancki, smoleński, siewierski i czernihowski, a także dziedziczny król Szwedów, Gotów i Wandalów ponownie przybędzie do Krosna. Tym razem 29 lipca 2017.

REKLAMA


Rok temu wjazd Jego Królewskiej Mości Jana Kazimierza do naszego miasta przyciągnął rzesze mieszkańców Krosna i turystów. Zobacz: Jego Królewskiej Mości Jana Kazimierza Wjazd do Krosna [ZDJĘCIA]

Uniżeni słudzy Jego Królewskiej Mości - zielarki, przekupy, uliczni handlarze, rzemieślnicy, kuglarze, komedianci i artyści, szachiści, możnowładcy i dostojnicy, piękne damy i wiejskie dziewki, złoczyńcy najgorsi i rzezimieszkowie, wojskowi każdej rangi - ponownie przywitają Jana Kazimierza. Krosno zamieni się w miasteczko tętniące życiem, gród godny podjęcia samego Króla. Popisowe tańce, śpiewy i hulanki, turnieje rycerskie, wyborne jadło, zacne trunki, zachwycające grafiki przygotowane przez krośnian. Imponujące inscenizacje, rekonstrukcje, salwy armatnie, jarmark i na koniec orszak - tak piękny, że nawet sam Król się mu nie oprze!
Wiwat Król, niech żyje Król!

- Z tej oto przyczyny radzi jesteśmy zaprosić Wielmożnych Państwa do udziału w zabawie historycznej i konkursu na najciekawszą stylizację grupy mieszkańców Krosna w ramach wydarzenia "Jego Królewskiej Mości Jana Kazimierza wjazd do Krosna" - tak Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza organizacje pozarządowe, nieformalne grupy twórcze, jednostki organizacyjne miasta i gminy do udziału w konkursie na najciekawszą stylizację w ramach wydarzenia "JKM Jana Kazimierza wjazd do Krosna".

Uczestnicy będą zaproszeni do udziału w warsztatach, nagrody finansowe są niebagatelne, a stylizacja musi zawierać elementy związane z kulturą XVI i XVII wieku. Konieczne jest też przygotowanie "Daru dla Króla".

Pobierz: regulamin konkursu oraz kartę zgłoszeniową

Zgłoszenia należy składać do 7 lipca w sekretariacie RCKP przy ul. Kolejowej 1.

red./rckp

  • autor: red./rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?