KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Sweet&fun", czyli Krosno na słodko już 16 lipca

W niedzielę, 16 lipca krośnieński Rynek znów wypełni się smakołykami! To już drugie miejskie wydarzenie w ramach akcji Rynek Krosna - Serce Miasta.

REKLAMA


Do prowadzenia imprez z jedzeniem w tle zostali zaproszeni obcokrajowcy znani z programu "Europa da się lubić", którzy w różny sposób związani są z Polską, a Krosno też odwiedzą nie pierwszy raz...

Dzień pod hasłem "Sweet&fun", czyli Krosno na słodko poprowadzi Francuzka Elisabeth Duda, która rodzinnie związana jest z Podhalem, a Podkarpacie przemierzyła już wzdłuż i wszerz.

Z jej udziałem, w Krośnie i na Podkarpaciu nagrano dwa odcinki programu "Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej". W drugim z tych odcinków odwiedziła Centrum Dziedzictwa Szkła i nową fabrykę mebli firmy Nowy Styl Group.

16 lipca na Rynku będą bawić się razem i kusić Krośnian słodkościami cukiernie, kawiarnie, oraz restauracje z Rynku i całego miasta. Na starówce staną też wielkie sztalugi, na których każdy, niezależnie od wieku i talentu będzie mógł malować zabytki Krosna w ramach akcji "Wspólnie malowane" zorganizowanej przez "Fundację dla sztuki".

Przygotowano też wiele atrakcji dla całych rodzin!




Elisabeth Duda obecnie mieszka w Paryżu. Jest aktorką, ukończyła łódzką "filmówkę", jako pierwszy obcokrajowiec w historii szkoły. Wcieliła się między innymi w postać Marii Skłodowskiej-Curie w polsko-francuskiej produkcji. Zagrała u boku Zbigniewa Zamachowskiego w filmie "Biegnij, chłopcze biegnij". Wcieliła się w rolę Cosimy Wagner w filmie o Ryszardzie Wagnerze. Od dziesięciu lat gra intensywnie w sztukach Teatru Polskiego Radia. W Paryżu zagrała główną rolę w sztuce J.W. von Goethego pt. "Ifigenia w Taurydzie" oraz w trzech produkcjach filmowych. Tłumaczka kilku sztuk teatralnych. Jej dalsze plany związane są z Nowym Jorkiem... Jest autorką dwóch książek: "Żożo i Lulu" oraz "Mój Paryż". Dziennikarka i uczestniczka różnych programów telewizji polskiej. Uczestniczyła w dwóch projektach wydawniczych: "Europa w kuchni", oraz "W 60 minut dookoła Polski". Otrzymała nagrodę za najlepszą drugą rolę żeńską na 44-tym Festiwalu Teatru w Kaliszu oraz za najlepszą drugą rolę żeńską na 22-im Festiwalu Szkól Teatralnych w Łodzi. Minister Kultury przyznał Elisabeth nagrodę Piękniejszej Polski. Tytuł Francuskiej Obecności za granicą otrzymała od francuskiego senatu.

Rynek Krosna - Serce Miasta
Zaplanowano kolejne imprezy. 11 sierpnia "Delicious Day", czyli regionalne smaki. 3 września "Fit & Fun", czyli zabawa i potrawy 100% naturalne. Jak zapowiadają organizatorzy, prowadzący kolejnych imprez pozostaną tajemnicą, ale również znają i uwielbiają Krosno.

Zobacz jak wyglądała pierwsza z cyklu imprez na Rynku "Grill&fun" z gościem specjalnym - Kevinem Aistonem: Tak wyglądał "Grill&Fun" na krośnieńskim Rynku [FILM, ZDJĘCIA]

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?