KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Pastelowe Fenomeny Ciała" - wystawa malarstwa w RCKP

"Pastelowe Fenomeny Ciała" - wystawa malarstwa w RCKP Prace Joanny Zawadowicz-Mikołajczyk.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wystawę Joanny Zawadowicz-Mikołajczyk - "PASTELOWE FENOMENY CIAŁA". Ekspozycję można zwiedzać do 31 sierpnia.

REKLAMA


Joanna Zawadowicz-Mikołajczyk urodziła się w 1980 roku w Gorlicach. Jest absolwentką studiów licencjackich (2011-2014) na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni rysunku profesor Doroty Sankowskiej. Studia magisterskie (2014-2016) o specjalizacji malarstwo ukończyła z wyróżnieniem (w Pracowni Malarstwa Interdyscyplinarnego profesorów Marka Pokrywki, Antoniego Nikla i Marka Olszyńskiego).

Uprawia rysunek, głównie suchą pastelą, oraz malarstwo. Interesuje ją przede wszystkim akt jako aspekt tematu dzieła sztuki oraz ogólnie człowiek jako całość, wraz ze swoją fizycznością, przymiotami duchowymi i osobowością. Uczestniczka wystaw zbiorowych i indywidualnych. Prace artystki znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

- Malarstwo jest dla mnie przyjemnością, jedną z form ekspresji, sposobem wyrażania siebie poprzez sztukę, ponieważ daje dużą swobodę i szeroki wachlarz środków. Natomiast akt - niewyczerpanym tematem interpretacji. Na wystawie pragnę pokazać prace tworzone w mojej ulubionej technice suchej pasteli. Prace tworzone w większości na podstawie zdjęć tancerzy. Narzędzia pracy, jakimi są pastele pozwalają zatrzymać magię chwili. Przez swoją delikatność i finezyjność, umożliwiają kreowanie dzieł tym, którzy kochają tę technikę - mówi Joanna Zawadowicz-Mikołajczyk.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Galeria Szara RCKP,
PASTELOWE FENOMENY CIAŁA (Joanna Zawadowicz-Mikołajczyk),
Krosno, ul. Kolejowa 1,
Wernisaż wystawy: 4 sierpnia 2017, godz. 17.00,
Ekspozycja: 4 - 31 sierpnia 2017.

rckp/red.

  • autor: rckp/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?