KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dołącz do grona miłośników fotografii! Naucz się robić wspaniałe zdjęcia!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. Waldemar Litarowicz / Kuźnia Światła

Krośnieńskie Kółko Fotograficzne "Kuźnia Światła" od 2006 roku uczy amatorów robienia pięknych i mądrych fotografii, a także miłości do niej, pasji i twórczego spojrzenia na świat.

REKLAMA


Kuźnia jest inicjatywą skierowaną do amatorów - miłośników fotografii. Jest przy tym inicjatywą społeczną, która nie posiada żadnych etatów i nie korzysta z jakiejkolwiek publicznej pomocy finansowej.

Od początku istnienia przez kółko przewinęło się już kilkadziesiąt osób, powstały setki zdjęć, które eksponowano na kilkunastu wystawach.

W ramach cotygodniowych spotkań Kuźnia realizuje autorski program dydaktyczny, a uczestnicy regularnie biorą udział w plenerach fotograficznych i innych zajęciach z zakresu teorii i praktyki fotografii. Miejscem spotkań jest "Dom Kultury" na osiedlu Tragutta.

- Kuźnia pracuje w obszarze fotografii czarno-białej, gdyż bliskie stało się nam pojęcie "fotografii która mówi". Chcielibyśmy mówić - nasze zdjęcia są historiami spisanymi za pomocą światła i cienia. To nie tylko estetyczne obrazy, ale pragniemy uczynić z naszych zdjęć alfabet, słowa i opowieści – które nie tylko się ogląda, ale które można także "przeczytać" - mówi Tomasz Wajda z "Kuźni Światła".

Dołączyć do kółka można tylko raz w roku. Pierwsze spotkanie nowej grupy odbędzie się w środę, 30 sierpnia w Spółdzielczym Domu Kultury Krośnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej (Krosno, ul. Kisielewskiego 2), o godz. 17.30.

"Kuźnię Światła" będziecie mogli poznać bliżej w "Zakątku nad Wisłokiem" (przy Galerii Zawodzie, ul. Okrzei) podczas Karpackich Klimatów, 19 sierpnia. Zobacz: 19 sierpnia "Zakątek nad Wisłokiem"


Zobacz także: www.kuzniaswiatla.pl

red./pd

  • autor: red./pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?