Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

9. OBF "Krosno. Miasto i ludzie - światło" 2017. Weź udział w konkursie fotograficznym

Muzeum Rzemiosła w Krośnie zaprasza po raz dziewiąty do udziału w konkursie fotograficznym Ogólnopolskie Biennale Fotografii "Krosno. Miasto i ludzie - światło".

Tematem 9. edycji konkursu jest światło, bez którego fotografia istnieć nie może. Pojmując fotografię jako swoisty język, światło należy wręcz uznać za warunek konieczny do jego artykulacji. Światło jest najważniejszą częścią procesu fotografowania - podczas wykonywania zdjęcia aparat rejestrując je tworzy obraz.

Światło niesie ze sobą jednocześnie energię i informację. Jego źródłem może być zarówno reflektor w studiu, lampa błyskowa jak i tzw. światło zastane - promienie słoneczne, oświetlenie ulic czy żarówki we wnętrzach. Światła i cienie ukazują formę, podkreślają kształt, budują głębię obrazu, oddają nastrój chwili ale i potrafią uchwycić jej niepowtarzalny emocjonalny moment. Dzięki odpowiedniemu światłu, zdjęcie może ujawniać szczegóły, które w inny sposób trudno byłoby w rzeczywistości dostrzec.

- Właśnie na takie zdjęcia czekamy w tej edycji Biennale. Bawcie się światłem, wykorzystajcie jego moc, bądźcie kreatywni - wstrzelcie się w temat! - mówią organizatorzy.

Prace wraz dokumentami konkursowymi należy przesłać lub dostarczyć osobiście do 10 grudnia 2017 na adres: Muzeum Rzemiosła w Krośnie, 38-400 Krosno, ul. Piłsudskiego 19. Biuro organizatora czynne jest w dni robocze do 15.30, w soboty od 10.00 do 14.00.

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się 18 stycznia 2018, o godz. 18:00 w Piwnicy PodCieniami - Muzeum Rzemiosła w Krośnie (Rynek 5).

Regulamin i kartę zgłoszenia można pobrać na stronie: www.muzeumrzemiosla.pl/foto

MRZwK/red.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

JPK - Urząd Skarbowy Krosno

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj