Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Konkursowy wrzesień w bibliotece

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Wrzesień Krośnieńska Biblioteka Publiczna rozpoczyna pod znakiem konkursów. Napisz recenzję z wakacyjnej lektury, nakręć zwiastun filmowy lub weź udział w grze promującej bibliotekę.

REKLAMA"Zabierz książkę na wakacje"
Do 30 września można nadsyłać prace w konkursie na recenzję wakacyjnej lektury pt. "Zabierz książkę na wakacje".

Warunkiem udziału w konkursie jest napisanie autorskiej pracy będącej recenzją dowolnej książki przeczytanej na wakacjach. Jego uczestnikami mogą być osoby powyżej 10 roku życia, mieszkające na terenie Krosna i powiatu. Nagrody zostaną przyznane w czterech kategoriach wiekowych.

Dokumenty do pobrania: formularz, regulamin, karta zgłoszenia

"Nakręć się z książką"
Konkurs na book trailer, czyli inaczej zwiastun filmowy książki. Zabawa adresowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Uczestnik powinien przygotować film w dowolnej technice, który będzie reklamą  książki, którą zdaniem autora filmu warto przeczytać. Czas odtwarzaniu filmu nie powinien przekraczać 4 minut.

Dokumenty do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia 

"Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki"
Osoby powyżej 12 roku życia biblioteka zaprasza do udziału konkursie pod hasłem "Wszystkie drogi prowadzą do biblioteki". Celem gry jest promocja biblioteki - zbiorów i usług oraz poznawanie zabytków i atrakcji Krosna z wykorzystaniem aktywnych form promocji czytelnictwa.

Warunkiem udziału w zabawie jest udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w specjalnie przygotowanym  formularzu i wpisanie ich we właściwe pola, a także podanie hasła końcowego, będącego wynikiem wykonania wszystkich poleceń zawartych w formularzu gry.

Aby odpowiedzieć na wszystkie pytania - uczestnik gry musi przejść od dworca autobusowego z ulicy Kolejowej, aż do biblioteki przy ul. Wojska Polskiego. Po drodze należy odpowiedzieć między innymi na pytania: ile szklanych kul posiada postać, której rzeźba znajduje się przed budynkiem RCKP lub odczytać rok w którym ufundowano tablicę upamiętniającą odkrycia archeologiczne na krośnieńskim rynku, czy podać nazwisko lekarza, którego upamiętnia tablica została wbudowana na budynku przy ul. Szczepanika.

Dokumenty do pobrania: regulamin, karta zgłoszenia

Wszystkie konkursy realizowane są w ramach  projektu "Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania" przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Patronat medialny nad projektem objęły portale: Krosno24.pl, KrosnoCity.pl oraz Trendy Radio.

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj