Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

"Między malarstwem a teatrem" - wystawa w BWA

Jeszcze do 6 października w galerii BWA (Krosno, ul. Kolejowa 1) można zwiedzać wystawę Jadwigi Marii Jarosiewicz "Między malarstwem a teatrem".

REKLAMAJadwiga Maria Jarosiewicz urodziła się w Przemyślu. Ukończyła studia na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Czesława Rzepińskiego oraz Podyplomowe Studium Scenografii pod kierunkiem prof. Andrzeja Kreutza Majewskiego.

Jako scenograf zadebiutowała już w czasie studiów projektując scenografie i kostiumy do opery "Wolny Strzelec" C.M Webera w Operze Krakowskiej w reżyserii Małgorzaty Dziewulskiej. Od tamtego czasu zrealizowała ponad 80 premier głównie w teatrach operowych w Polsce i za granicą.

Wiele projektów przygotowała dla Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie m.in. do "Halki", "Śpiewnika domowego" St. Moniuszki w reżyserii Marii Foltyn, a także baletu "Bajadera" w choreografii Natalii Makarovej.

Intensywne związki z teatrem nigdy nie przeszkodziły artystce uczestniczyć w życiu plastycznym. Wiodącym tematem jej malarstwa jest człowiek a szczególnie portret. Swoje prace malarskie i scenograficzne prezentowała na blisko 50 wystawach indywidualnych, a także zbiorowych.

Jadwiga Maria Jarosiewicz uczestniczy w wielu ważnych aukcjach o charakterze charytatywnym jak "Bliźniemu swemu" na rzecz Towarzystwa im. Św. Brata Alberta, aukcji "Pro Bono", "Aukcji Wielkiego Serca" czy Rotary Clubu w Krakowie.

Prace artystki znajdują się w wielu kolekcjach w Polsce i na świecie.

red./bwa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj