Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Krośnieńskie legendy w komiksie

Jeszcze do końca września można zapoznać się z wystawą "Sztuka wolontariatu", na której można podziwiać krośnieńskie legendy w komiksie. Autorami prac są wolontariusze.

REKLAMAFundacja dla sztuki działa na rzecz rozwoju talentów plastycznych wśród dzieci i młodzieży. Młodzi artyści otrzymują wsparcie poprzez promocję ich twórczości. Fundacja zrealizowała już kilka projektów, o czym można przeczytać na stronie: www.fundacjadlasztuki.pl

W 2017 roku fundacja rozpoczęła realizację projektu "Sztuka Wolontariatu", którego celem jest zaangażowanie młodzieży do wspólnych działań na rzecz innych. Wolontariusze wzięli udział w organizacji dwóch akcji plenerowych dla mieszkańców Krosna: konkursu plastycznego dla dzieci "Artystyczne Podcienia" podczas Dni Krosna i akcji plastycznej "Wspólne Malowanie" podczas wydarzenia Sweet&Fun.

Efektem tych działań jest wystawa, którą można zwiedzać do końca września w RCKP. 28 września (czwartek) o godzinie 17 odbędzie się spotkanie z autorami.

Grupa pięciu młodych artystów narysowała komiks - Krośnieńskie Legendy. Pomysł rysowania komiksu powstał znacznie wcześniej, bo już podczas warsztatów projektowania muralu w 2016 roku.

Oto wybrane legendy i autorzy komiksu:
- Miłość Oświęcimów - Patrycja Rymar,
- Krośnieńskie dzwony - Ola Gładysz,
- Niemowlęta w królewskich szatach - Paulina Hanus,
- O kamiennych Prządkach - Tomasz Cierpik,
- Święty wędrowiec wśród dębów - Mateusz Randy Łajdanowicz.

"Komiksowa" część projektu była realizowana wspólnie z krośnieńskim Biurem Wystaw Artystycznych. Prowadzącym grupę jest pracownik BWA, specjalista do spraw komiksu - Krzysztof Brynecki. Podczas realizacji projektu prowadził konsultacje w BWA oraz w terenie (również przez Internet). Zaangażował się również w realizację muralu namalowanego na ulicy Pużaka przez grupę wolontariuszy. Mural jest zapowiedzią komiksu i promującej go wystawy.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - Galeria Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1
termin spotkania autorskiego: 28 września 2017, godz. 17.00
Wystawa czynna do 30 września 2017

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj