KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kultura Dostępna: "Pokot" w kinie Helios [ZWIASTUN]

Kino Helios w Krośnie zaprasza na seans z cyklu Kultura Dostępna. Na ekranie zobaczycie najnowszy film Agnieszki Holland "Pokot", wyreżyserowany na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych" z 2009 roku.

REKLAMA


Widzowie sieci kin Helios w całej Polsce co czwartek na wyjątkowych seansach poznają najnowsze, najczęściej nagradzane i najbardziej cenione przez krytyków polskie filmy w ramach ósmej już edycji cyklu Kultura Dostępna.

5 października widzowie kin Helios zobaczą "Pokot" - Laureata Srebrnego Niedźwiedzia na Festiwalu Berlinale oraz nagrody za najlepszą reżyserię dla Agnieszki Holland i Katarzyny Adamik przyznanej podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.
Główną bohaterką filmu jest mieszkająca w Sudetach, emerytowana inżynierka Janina Duszejko. Astrolożka z zamiłowania i wegetarianka. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna własne, niekonwencjonalne śledztwo.

Kultura Dostępna w Kinie Helios | "Pokot"
seans: czwartek, 5 października o godzinie 18:00.
bilet: 10 złotych.

Centrum Handlowe VIVO! Krosno
ul. Bieszczadzka 29

"Szatan kazał tańczyć" i "Maria Skłodowska-Curie"

Tydzień później (12 października) zaprezentowany zostanie najnowszy film w reżyserii Katarzyny Rosłaniec - "Szatan kazał tańczyć". 19 października wyemitowany zostanie film "Maria Skłodowska-Curie" ukazujący historię niezwykłej kobiety, która nie wahała się iść za głosem serca, a dzięki inteligencji oraz nieprzeciętnym umiejętnościom zdołała przekonać do siebie cały świat nauki. Podczas ostatniego październikowego seansu Widzowie cofną się o 100 lat aby poznać poruszającą historię Eugeniusza Bodo!

Kultura Dostępna
"Kultura Dostępna w Kinach" to projekt NCK, które wraz z siecią kin Helios zachęca do oglądania wartościowych produkcji w najlepszej jakości. Dzięki dostępności projektu w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu cykl zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina.

Projekt "Kultura Dostępna w Kinach" jest częścią programu "Kultura Dostępna" realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury. Szczegółowe informacje dotyczące cyklu oraz poszczególnych seansów we wszystkich kinach ogólnopolskiej sieci Helios dostępne są na stronie: www.helios.pl/kultura_dostepna

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?