KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

KBP: Wojciech Chmielarz opowie o swoich mrocznych historiach

Krośnieńska Biblioteka Publiczna zaprasza 23 października na spotkanie autorskie z Wojciechem Chmielarzem, autorem kryminałów, dziennikarzem, zdobywcą Nagrody Wielkiego Kalibru w 2015 roku za najlepszą książkę.

REKLAMA


Wojciech Chmielarz - dziennikarz, były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Publikował m.in. w "Pulsie Biznesu", "Pressie", "Nowej Fantastyce", "Pocisku" i "Polityce".


Wojciech Chmielarz | Fot. Paweł Perłowski

Chmielarz, uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Jest autorem serii powieści, których głównym bohaterem jest warszawski policjant, komisarz Jakub Mortka. To kryminały procedur policyjnych z elementami miejskimi i obyczajowymi; a także dwóch powieści kryminalnych w cyklu gliwickim. Do tej pory ukazały się: "Podpalacz" (2012), "Farma lalek" (2013), "Przejęcie" (2014), "Wampir" (2015), "Osiedle marzeń" (2016), "Zombi" (2017). W przygotowaniu jest film fabularny na podstawie jego drugiej książki "Farma lalek".

W 2015 roku otrzymał nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą książkę.

Chmielarz ciekawie i prawdziwie ukazuje realia pracy polskiej policji, skupiając się głównie na jej cieniach: niedofinansowaniu, wszechobecnej biurokracji i problemach z nadmiarem prowadzonych przez policjantów spraw. Jak w każdym dobrym kryminale miejskim przestrzeń miasta jest jednym z istotnych bohaterów powieści. Chmielarz umie efektownie wpleść przestrzeń miejską i to, co się w niej dzieje, w intrygę kryminalną, co widoczne jest choćby w Przejęciu w scenach zabójstwa i pościgu na Krakowskim Przedmieściu podczas kolejnej manifestacji z okazji katastrofy smoleńskiej. Warto zwrócić uwagę na styl prozy kryminalnej Chmielarza, oparty na krótkich, pozbawionych ozdobników zdaniach, który doskonale współgra z dynamiczną akcją powieści

- czytamy w jednej z recenzji.

Krośnieńska Biblioteka Publiczna
Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
poniedziałek, 23 października, godz. 17.00

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu "Biblioteka - miejsce czytania, miejsce działania" przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Po spotkaniu będzie można kupić książki autora... z autografem!

mm/red.

  • autor: mm/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?