KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Afterthoughts w piwnicach przedprożnych - wystawa

Afterthoughts w piwnicach przedprożnych - wystawa Fot. Hektor Werios

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza do piwnic przydrożnych na wystawę szkła unikatowego i biżuterii autorstwa Celiny Szelejewskiej-Pigulla oraz fotografii artystycznej i filmu Hektora Weriosa.

REKLAMA


Tematem przewodnim są niewielkie, szlifowane i polerowane szkła o geometrycznych kształtach, w których autorka "zamknęła" i "zminimalizowała" kosmos.

Oglądane przez szkło powiększające otwierają przed widzem głębię i bogactwo światów, pełnych zadziwiających szczegółów, pobudzających wyobraźnię. Morskie głębiny tropikalnych mórz, nieznane galaktyki, erupcje wulkanów, zorze i zmierzchy widziane z kosmosu - to pierwsze skojarzenia.

To właśnie one, wespół ze światłem stały się bazą dla artystycznych dociekań, dając w efekcie biżuteryjne precjoza (tym srebrne kolie wykonane metodą klockową), instalacje, fotografie i film.

Hektor Werios przedstawi nie tylko makro ujęcia szkła widziane okiem artysty, ale także oryginalne Foto-Grafiki, w których łączy fotografię z rysunkiem oraz surrealistyczne animacje.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 27 października (godz. 17:30). Wystawa połączona jest ze sprzedażą. Ekspozycję można zwiedzać do połowy lutego 2018 rok.

cds/red.
Fot. Hektor Werios

  • autor: cds/red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?