KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kolekcjonerzy zapraszają na wystawę broni palnej

11 Listopada, w święto Niepodległości, na terenie Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się wystawa broni historycznej i współczesnej. Kolekcjonerzy zaprezentują broń palną z różnych okresów historycznych.

REKLAMA


Miłośnicy militariów zaprezentują kilkadziesiąt egzemplarzy broni pochodzącej z czasów I i II Wojny Światowej, broni współczesnej będącej aktualnym uzbrojeniem różnych służb mundurowych, a także broni czarnoprochowej.


Karabinek AKMS - to jedna z wielu odmian popularnego karabinka "Kałasznikov". Będzie je można zobaczyć na wystawie.
Fot. WikiCommons

- Karpackie Muzeum Broni i Wyposażenia Wojskowego w Krośnie powstało z myślą upowszechniania tradycji niepodległościowych poprzez eksponowanie różnego rodzaju pamiątek historycznych, w tym broni palnej i broni białej, nierozerwalnie związanych z istnieniem Państwa Polskiego od jego zarania do chwili obecnej - mówi Wojciech Nowak, założyciel i dyrektor Karpackiego Muzeum Broni i Wyposażenia Wojskowego z siedzibą w Krośnie.

- Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju dba o obronność i historię naszego kraju. Organizujemy wydarzenia, które przybliżą mieszkańcom Krosna pewne wydarzenia historyczne, a także broń z nimi związaną, wspieramy także szkolenie strzeleckie młodzieży w nowopowstałym klubie sportowym "Husaria" - mówi Jacek Makoś, prezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Krośnie.

- Na wystawie będzie można zobaczyć m. in. różne odmiany karabinka AK, karabinek samopowtarzalny SKS, pistolety maszynowe "Skorpion" produkcji czeskiej i "Rak" produkcji polskiej, a także słynny, polski pistolet VIS - wylicza Makoś. - Większość prezentowanych egzemplarzy broni stanowi własność Karpackiego Muzeum Broni i Wyposażenia w Krośnie - kontynuuje.


PM-84 "Glauberyt" - pistolet maszynowy polskiej konstrukcji na popularne naboje 9 mm Luger. Fot. WikiCommons

Na wydarzenie zapraszają organizatorzy, czyli Karpackie Muzeum Broni i Wyposażenia Wojskowego z siedzibą w Krośnie, Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju oraz klub strzelecki "Husaria" Krosno. Impreza odbędzie się w dużej mierze dzięki pomocy organizacyjnej Tomasza Solińskiego, v-ceprezydenta Krosna.

Wystawa broni historycznej i współczesnej
11 listopada, godz. 10 - 15
Hala Widowiskowo-Sportowa
Krosno, ul. Bursaki 29
wstęp wolny

tj

  • autor: tj

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?