KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Strzała do łuku? Zrób to sam!

Karpacka Troja zaprasza na zimowe warsztaty edukacyjne. Uczestnicy będą mogli między innymi własnoręcznie ozdobić płócienną eko torbę słowiańskim ornamentem. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników łucznictwa.

REKLAMA


Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy zaprasza dzieci i młodzież do udziału w nowych warsztatach edukacyjnych, które przygotowano na sezon zimowy. Zajęcia odbywać się będą w okresie od 1 grudnia 2107 do 31 marca 2018.

W programie znalazły się warsztaty "Słowiańskim ornamentem zdobione...", podczas których uczestnicy będą mogli własnoręcznie ozdobić płócienną eko torbę - wyjątkowy upominek dla bliskich.

Na najmłodszych gości czeka zabawa pełna emocji z papierowymi lalkami. "Zostań pradziejowym projektantem", to trochę zapomniana dziś forma zajęć rozwijająca wyobraźnię i zdolności manualne dzieci. Podczas warsztatów będą one ozdabiać zabawkowe postacie papierowymi ubraniami i elementami uzbrojenia.

Dla miłośników łucznictwa zaplanowano warsztaty wykonywania strzał pt. "Grot-promień-pióro". Pozwolą one zapoznać się  z materiałami i narzędziami używanymi do produkcji strzał na przestrzeni różnych okresów historycznych, a każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie wykonać strzałę do łuku.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?