KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Blaga 2017" - młodzieżowy wieczór rozrywkowy już 14 grudnia

Pięć przedstawień konkursowych, wybory najmilszej aktorki i aktora oraz koncert zespołu "Crystal" – tak zapowiada się "Blaga 2017", czyli przegląd młodzieżowych wieczorów rozrywkowych.

REKLAMA


Po raz XXIII w Krośnie odbędzie się organizowany przez Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy przegląd młodzieżowych wieczorów rozrywkowych "Blaga 2017".

Przegląd otworzą podopieczni Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Krośnie spektaklem "Gdzie ci mężczyźni". Podczas wydarzenia zaplanowano 5 przedstawień konkursowych. Na zakończenie wystąpi zespół muzyczny "Crystal". Jurorzy przyznają nagrody najciekawszym zespołom, a publiczność wybierze najlepszy według niej program oraz najmilszą aktorkę i aktora "BLAGI 2017".

Nagroda publiczności, to tort przygotowany przez cukierników z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie. Statuetki - "złote maski" -  zostały wykonane przez Jana Kuligę, nauczyciela w Specjalnych Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Krośnie.

Tegoroczny przegląd odbędzie się 14 grudnia w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (ul. Kolejowa 1). Początek przedstawień o godzinie 17:00. Bilety w cenie 10,00 zł do nabycia od 4 grudnia w kasie RCKP.


Program "BLAGI 2017"  - czwartek, 14 grudnia 2017 r.

I. "A TY..?" - Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Krośnie

- występują: Weronika Lechowicz (autorka scenariusza), Wiktoria Lechowicz, Maja Gonet, Magdalena Gancarz, Kamil Drybała, Mateusz Zygar, Rafał Bukowski, Kacper Kubit, Jadwiga Drużycka, Paulina Malinowska, Julia Skiba, Zuzanna Lichoń, Joanna Frączek, Karolina Majchrowicz, Paulina Kośmider, Julia Pawelska, Karolina Frydrych, Piotr Markiewicz, Weronika Dembiczak,

- opiekun: Anna Lechowicz,

- opis: Musical "A Ty..?" powstał specjalnie na "BLAGĘ 2017". Jest to komedia z elementami czarnego humoru, jednym słowem - z nieboszczykiem w tle. Ale kto zabił, może nikt, a może wszyscy? Kto jest szalony, może nikt, a może..?II. "MIM" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie

- występują: Mateusz Malina,

- opiekun: Małgorzata Płatek,

- opis: "Złote Maliny" to kabaret szkolny, który działa przy ZSP Nr 2 w Krośnie. Szczególnie udziela się na imprezach szkolnych, ale także w domu opieki. Nazwa kabaretu wzięła się od początkowego niezorganizowania zespołu, ale i też od nazwiska kierownika.III. "ZAWODOWCY" - Technikum Nr 6 w Krośnie

- występują: Kamil Makoś, Wojciech Telesz, Bartłomiej Jakubus,

- opiekun: Barbara Zagdańska-Kłym,

- opis: Jak dobrze przygotować młodzież do zawodu, nie tylko wykształcić dobrego fachowca, ale i nauczyć go rozmawiać z klientem w dobie, kiedy szwankuje komunikacja. Praktyczna nauka zawodu w połączeniu z teorią w myśl znanego przysłowia: "Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie będzie umiał".


IV. "MUZYCZNE KAMUFLAŻE" - Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie

- występują: Paweł Kowalczyk, Krystian Lachor, Kamil Zawirski,

- opis: Jesteśmy grupą słuchaczy, którzy fascynują się szeroko pojętą kulturą. W tegorocznej "Bladze" chcemy wystąpić z muzyczno-kabaretowym skeczem. Będzie to podróży ze światowej sławy gwiazdami.V. "18+, czyli SSOK z mózgu" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie

- występują: Julia Dereniowska, Patryk Dziwisz, Magdalena Gładysiewicz, Zuzanna Gołąbek, Joanna Henzel, Michał Kondyjowski, Aleksandra Jaślar, Alan Jurczyk, Oliwia Lewandowska, Klaudia Łach, Zuzanna Pasiniewicz, Angelika Popiel, Bernadetta Rajchel, Katarzyna Stachurska, Klaudia Szewczyk II, Aleksandra Śnieżek, Paulina Wasylik, Gabriela Wojtanowska + inni,

- opiekun: Bartłomiej Gałązka,

- przy fortepianie: Bartosz Szubert,

- opis: Ostatnia część trylogii, w której kabaret SSOK ze Szczepanika odczytuje po swojemu stereotypy zakodowane w kulturze i rozprawia się z nimi. Po "Ssoku legendarnym" i "Pssychoparodiach lektur szkolnych" przyszedł czas na ssokową (ssoczystą?) odpowiedź na manipulacje współczesnego kina i mediów. A poza tym to co zwykle, tylko inaczej.

Koncert "CRYSTAL"
W czasie obrad jury wystąpi zespół "CRYSTAL". Grupa swój debiut miała w zeszłorocznej Bladze. Tym razem wystąpią w podobnym składzie pod zmienioną nazwą. W skład zespołu wchodzą: Maksymilian Samborowski-Zajdel (gitara solowa), Mateusz Palcar (gitara rytmiczna), Mikołaj Mazur (bas), Szymon Faryj (perkusja).

Organizatorami wydarzenia są: Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza oraz Miasto Krosno. Imprezę zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Krosna.

ppskakib, red.

  • autor: ppskakib, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?