KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Książka obudziła wspomnienia... Możesz się nimi podzielić!

Książka obudziła wspomnienia... Możesz się nimi podzielić! Fot. Stanisław Nawracaj

Wydawnictwo GRAFFIA zbiera historie związane z fotografiami publikowanymi w albumie "KROSNO - miasto i ludzie w fotografii Stanisława Nawracaja z lat 60. - 80. XX wieku". Rozpoznajesz wydarzenia lub osoby z fotografii? Podziel się tą historią!

REKLAMA


O niezwykłym albumie o Krośnie informowaliśmy kilka razy:
- Zalana poczta i kino. Znacie takie Krosno?
- "Ogórki" na ulicach i tylko jedna "nauka jazdy"! Znacie takie Krosno?
- Targ przy ulicy Podwale. Znacie takie Krosno?

Frekwencja na wernisażu przekroczyła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zobacz: Krosno w fotografii Stanisława Nawracaja. Wystawa w KPB

To jednak nie koniec historii!
Popularność albumu "KROSNO - miasto i ludzie w fotografii Stanisława Nawracaja z lat 60. - 80. XX w.", wydanego w listopadzie przez Agencję Wydawniczo-Fotograficzną GRAFFIA zaskoczyła wszystkich: autora zamieszczonych zdjęć, wydawcę, a nawet właścicieli miejscowych księgarni.

Niezwykła magia fotografii sprawiła, że choć w ciągu ostatnich dekad miasto zmieniło się nie do poznania, to jednak wciąż trwa pamięć o tym, co było. Pokazane w albumie Krosno, część z czytelników nadal pamięta, do miejsc i wydarzeń uwiecznionych na fotografiach ma osobisty stosunek.

Wiele osób zakupiło ten album nie tylko dla siebie, ale także dla swoich rodzin, czy przyjaciół przebywających od lat za granicą. Kolejnym fenomenem jest ilość komentarzy, jakie album wywołał wśród czytelników. Wiele osób na zdjęciach rozpoznało swoich bliskich, kolegów, sąsiadów.

- Jeżeli na prezentowanych w albumie zdjęciach rozpoznajesz osobę lub posiadasz informację, która uzupełni zdjęcie treścią - prosimy o kontakt. Wspomnienia można przesłać drogą mailową lub zwykłym listem. Prosimy o każdorazowe podawanie numeru fotografii, której dotyczy opis oraz o dane kontaktowe (imię i nazwisko, nr telefonu, ewentualnie adres korespondencyjny). Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się stworzyć uzupełnienie wspaniałych fotografii o nazwiska, opisy i Wasze historie - zapewnia Tomasz Wajda z agencji Graffia.

Gdy uda się zgromadzić wystarczającą ilość informacji, ukaże się suplement do albumu zawierający opisy do prezentowanych zdjęć. Ich autorzy otrzymają po jednym egzemplarzu tego wydawnictwa gratis.

Wspomnienia i informacje można przesyłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zwykłym listem na adres korespondencyjny: Agencja Wydawniczo-Fotograficzna GRAFFIA, ul. Kościuszki 49, 38-400 Krosno.

Album "KROSNO - miasto i ludzie w fotografii Stanisława Nawracaja z lat 60. - 80. XX w." można nabyć między innymi w księgarni-antykwariacie Zbigniewa Oprządka (ul. Portiusa) oraz w księgarni Pegaz (ul. Czajkowskiego).

pd, mg
Fot. Stanisław Nawracaj

 • autor: pd, mg

2 komentarzy

 • Wydawnictwo GRAFFIA Krosno

  Witam!
  W artykule jest mail kontaktowy. Jeśli znajdą się jakieś nowe materiały: zdjęcia, teksty, dokumenty to z radością wydamy je w formie książkowej. Zachęcam do kontaktu. Pozdrawiam!

  Zgłoś nadużycie Wydawnictwo GRAFFIA Krosno poniedziałek, 11, grudzień 2017 07:49 Link do komentarza
 • Krośnianka od 1972 roku

  Dla rodowitych krośnian oraz tych,którzy zakochali się w tym mieście,album wzrusza i przywodzi miłe wspomnienia.Myślę,że w wielu rodzinach można by znależć ciekawe fotki z dawnych lat i warto stworzyć z nich krośnieńskie archiwum,ale gdzie dostarczać ich odbitki lub oryginały?

  Zgłoś nadużycie Krośnianka od 1972 roku sobota, 09, grudzień 2017 09:40 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?