KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Helios rozpoczyna 9. edycję cyklu "Kultura Dostępna"

Widzowie kina Helios w Krośnie poznają najnowsze, najczęściej nagradzane i najbardziej cenione przez krytyków polskie filmy w ramach kolejnej, dziewiątej już edycji cyklu "Kultura Dostępna".

REKLAMA


9. edycję otworzy "Pokot" Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły "Twój Vincent", który znajdzie się w repertuarze cyklu 25 stycznia.

Fanów kina historycznego zainteresują filmy "Habit i zbroja" oraz "Zgoda" z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, "Najlepszy" - historia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film "Cichą noc" z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, "Człowieka z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa oraz "Ptaki śpiewają w Kigali", ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca Widzowie zobaczą kontrowersyjny "Botoks" Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Do repertuaru powrócą także dwa filmy, które w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Po prostu przyjaźń".

W 2018 roku seanse będą się odbywać tradycyjnie, o godzinie 18:00.

"Kultura Dostępna w kinach" to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Dzięki dostępności kin projektu Kultura Dostępna w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina.

ak, red.

  • autor: ak, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?