Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Helios rozpoczyna 9. edycję cyklu "Kultura Dostępna"

Widzowie kina Helios w Krośnie poznają najnowsze, najczęściej nagradzane i najbardziej cenione przez krytyków polskie filmy w ramach kolejnej, dziewiątej już edycji cyklu "Kultura Dostępna".

9. edycję otworzy "Pokot" Agnieszki Holland, polski reprezentant w wyścigu do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. O nagrodę Akademii Filmowej walczy także niezwykły "Twój Vincent", który znajdzie się w repertuarze cyklu 25 stycznia.

Fanów kina historycznego zainteresują filmy "Habit i zbroja" oraz "Zgoda" z Jakubem Gierszałem. Na wielbicieli talentu młodego aktora czeka także, obsypany nagrodami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, "Najlepszy" - historia Jerzego Górskiego, mistrza świata w podwójnym triatlonie, zrealizowana w hollywoodzkim stylu.

Z tytułów, które równie szybko zyskały rozgłos po gdyńskim festiwalu, będzie można zobaczyć uznaną za najlepszy film "Cichą noc" z Dawidem Ogrodnikiem i Arkadiuszem Jakubiakiem, "Człowieka z magicznym pudełkiem" Bodo Koxa oraz "Ptaki śpiewają w Kigali", ostatnie dzieło duetu Krzysztofa Krauzego i Joanny Kos-Krauze.

15 marca Widzowie zobaczą kontrowersyjny "Botoks" Patryka Vegi opowiadający o polskiej służbie zdrowia. Do repertuaru powrócą także dwa filmy, które w poprzedniej edycji cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem: "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" oraz "Po prostu przyjaźń".

W 2018 roku seanse będą się odbywać tradycyjnie, o godzinie 18:00.

"Kultura Dostępna w kinach" to projekt Narodowego Centrum Kultury, które wraz z siecią kin Helios zachęca Polaków do oglądania rodzimych produkcji w kinowej jakości. Dzięki dostępności kin projektu Kultura Dostępna w całej Polsce oraz przystępnej cenie biletu projekt zyskał grono stałych odbiorców i fanów dobrego polskiego kina.

ak, red.

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj