KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Krajobrazy liryczne" - prezentacja IX almanachu literackiego w KBP

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Stowarzyszenie Literackie Nauczycieli oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna zapraszają 24 stycznia na prezentację IX almanachu literackiego "Krajobrazy liryczne".

REKLAMA


W zbiorze wydanym przez Stowarzyszenie Literackie Nauczycieli w Krośnie, które w 2018 r. obchodzi jubileusz 20-lecia istnienia, zamieszczone zostały wiersze Danuty Drzewickiej, Krzysztofa Grabonia, Józefa Janowskiego, Krystyny Kulman, Jana Organa, Agnieszki Rybickiej i Ewy Zajdel.

Poeta ubiera w słowa te pejzaże, które nosi w sobie - czasem są to malowane delikatnymi pastelami krajobrazy smutku, często pociągnięte grubą, czarną kreską rysunki rozpaczy i bezsilności, czasem płonące zachodem słońca uczucia namiętności, miłości czy złości. Krajobrazy wewnętrzne zmieniają się w nas, płyną, jak zmienia się światło nad dolinami, górami, polami… jak morze - falują w nas różnorodne emocje. W tym tkwi bogactwo, moc i potęga literatury, że jest ona dla nas zagadką, w której możemy niespodziewanie odkryć samego siebie i dowiedzieć się o sobie wielu rzeczy, których nawet nie przeczuwamy i nie poszukujemy.

"Krajobrazy..."
Agnieszka Rybicka

Prezentacja IX almanachu literackiego: Krajobrazy liryczne"
Krośnieńska Biblioteka Publiczna, Salonik Artystyczny
Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
24 stycznia (środa) 2018 r., godz. 17:00

kbp

  • autor: kbp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?