KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

7 wieczorów na 70 lat istnienia kultury. Koncert Raz. Dwa. Trzy.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie obchodzi w tym roku 10-lecie istnienia. 2018 rok, to również jubileuszu 70-lecia istnienia instytucji kultury. Powodów do świętowania jest więcej.

REKLAMA


Rok 2018 dla kultury w Krośnie, to rok jubileuszowy. RCKP świętuje 70 lat istnienia instytucji kultury oraz 10 lat istnienia Centrum. Swoje 40. urodziny obchodzą Krośnieńskie Spotkania Teatralne. Krośnieńskie artKino wchodzi w pełnoletność, zapisując w kalendarzu 18 lat działalności.

"7 wieczorów na 70 lat"
RCKP zaprasza do udziału w pierwszym wydarzeniu w ramach jednego z zaplanowanych na cały rok cykli.

- "7 wieczorów na 70 lat" rozpoczynamy koncertem zespołu Raz. Dwa. Trzy. Zapraszamy również na kolejne wydarzenia, których szczegółami dzielić się będziemy wkrótce - zapowiada Agnieszka Kaszczyszyn z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

- Odbiorcy kultury - publiczność - to też twórcy kultury. W tym roku nie chcemy, aby pozostali anonimowi, chcemy, aby podzieli się z nami wspomnieniami związanymi z domem kultury, pomysłami, ciekawostkami. Widujemy się tak często - najwyższa pora poznać się lepiej! - dodaje Agnieszka Kaszczyszyn.

Dla stałych bywalców i tych nowych RCKP przygotowało urodzinową zabawę - "Kolej na kulturę". Zobacz zasady:

1. odbierz kartę w kasie biletowej RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234) lub przed/po koncercie. Niebieska karta dla dorosłych, żółta dla dzieci,

2. za każdy kupiony bilet otrzymasz pieczątkę. 7 pieczątek = mini pakiet kulturalnych gadżetów związanych z naszą instytucją; 10 pieczątek = niespodzianka; 15 pieczątek = duży pakiet jeszcze bardziej kulturalnych gadżetów,

3. każda karta odebrana do 31 października 2018 roku bierze udział w losowaniu atrakcyjnej nagrody (planowany termin losowania: początek listopada),

4. pieczątki możesz zbierać od 1 stycznia do 30 listopada 2018 roku,

5. po zebraniu wszystkich 15 pieczątek zabawę możesz zacząć od nowa."Ważne Piosenki" Koncert zespołu Raz. Dwa. Trzy.
10 lutego na deskach RCKP odbędzie się koncert zespołu Raz. Dwa. Trzy. pt. "Ważne piosenki". Wydarzenie, to podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy - przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą.

O zespole Raz. Dwa. Trzy.
Zespół, który od lat udowadnia, że można podążać własną drogą, trzymać się własnych pomysłów i estetyki, a przy tym osiągnąć popularność, cieszyć się ogromną atencją fanów i nieustającą życzliwością krytyków. Karierę zaczynał na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie. Nierzadko wymieniany jako zespół rockowy - wszak występował w Jarocinie. Sympatycy, fani i wielbiciele Raz. Dwa. Trzy. kochają Adama Nowaka i jego zespół za senne bosanowy, kojące rytmy reggaeowe, miękko otulające dźwięki gitar, akordeonu i kontrabasu. Bogactwo instrumentów, technicznie doskonałe aranżacje, pełna pasja tworzenia i grania to znaki firmowe zespołu. Teksty Adama Nowaka są kunsztownie skonstruowanymi opowieściami z głębokim przesłaniem. Filozoficzne kapsułki, które chce się połknąć, by poszerzyć świadomość. Adam Nowak nie boi się pytań o rzeczy trudne i ostateczne. Jego liryka porusza i pozostaje w słuchaczu. Raz. Dwa. Trzy. to zjawisko. Fenomen.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1
10 lutego 2018, godzina 19.00

Bilet w cenie: 55 zł - normalny, 45 zł - ulgowy, 40 zł - z Krośnieńską Kartą Mieszkańca.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234) od poniedziałku do piątek w godzinach od 10.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 17.30, sobota od godz. 10.00 do 14.00. Bilet można również zakupić godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

red., rckp

  • autor: red., rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?