KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Sukces fotografa z Krosna na arenie międzynarodowej

Nagrodzone zdjęcie / pt. Happiness Nagrodzone zdjęcie / pt. Happiness Fot. Przemek Niepokój-Hepnar

W międzynarodowym konkursie Monochrome Photography Awards, który zaliczany jest do najważniejszych konkursów fotografii czarno-białej na świecie, jedną z nagród zdobył Przemysław Niepokój-Hepnar z Krosna. Jest to kolejne prestiżowe wyróżnienie dla tego utalentowanego fotografa.

REKLAMA


Monochrome Photography Awards to konkurs odbywający się w Londynie pod patronatem wiodących magazynów i portali fotograficznych. Skład jurorski tworzą światowej klasy fotografowie m.in. Allison Barnes, Andre Brito, Anna Filipova, Ben Nixon, Claire A. Warden, czy laureat World Press Photo - Polak Tomasz Lazar. W edycji 2017 wzięło udział kilka tysięcy uczestników z kilkudziesięciu krajów, a ostateczne wyniki zostały opublikowane w styczniu 2018 roku.


Nagrodzone zdjęcie / pt. Head shepherd at work - zakwalifikowane do książki

- To jeden z najbardziej prestiżowych konkursów fotograficznych na świecie, ilość nagród i wyróżnień jest mocno ograniczona, a liczba zgłoszeń i nazwiska uczestników czy członków jury robią wrażenie. Ten sukces jest dla mnie o tyle ważny, gdyż trzeci rok z rzędu udało mi się zdobyć nagrodę, najpierw jako amator, a teraz już w kategoriach profesjonalnych. Dodatkowo cieszy fakt, że jedno z nagrodzony zdjęć przedstawiające bacówkę, znajdzie się w prestiżowej książce  pt. "Head shepherd at work" zawierającej najlepsze zdjęcia z tego konkursu - komentuje Przemysław Niepokój-Hepnar, laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych.

Dotychczas Przemysław Niepokój-Hepnar zdobył już ponad 100 nagród na prestiżowych światowych i krajowych konkursach fotograficznych m.in. w: paryskim PX3 Prix de la Photographie czy międzynarodowym Neutral Density Photography Awards.


Nagrodzone zdjęcie / pt. Black is the soul

- Przemysław Niepokój-Hepnar to uzdolniony student fotografii naszej uczelni. W minionym roku zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Ukoronowaniem tych artystycznych osiągnięć oraz jego dobrych wyników w nauce, było przyznanie już trzeci raz stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego - dodaje Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ.

Krośnianin ma na swoim koncie inne znaczące wyróżnienia jak m.in.: nagrodę Prezydenta Miasta Krosna, a także nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, został również ambasadorem marki Fujifilm Polska.

red.
Fot. Przemek Niepokój-Hepnar

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?