KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wicked Heads wystąpią w K15

Wicked Heads wystąpią w K15 Fot. archiwum grupy Wicked Heads

Wicked Heads w swojej twórczości nawiązuje do bluesa i alt-country, a nie obce są im również klimaty z pogranicza alternatywnego rocka. 24 lutego wystąpią w Krośnie, w K15.

REKLAMA


Zespół Wicked Heads powstał w Krakowie w 2014  w składzie: Kasia Miernik (głos, instrumenty klawiszowe, teksty), Jacek Biliński (gitary, muzyka), Mariusz Wróblewski (gitara basowa), Wojtek Siatkiewicz (perkusja, instrumenty perkusyjne).

Twórczość Wicked Heads nawiązuje do estetyki muzyki południa Stanów Zjednoczonych, bluesa i alt-country. Zespołowi nie obce są również klimaty z pogranicza alternatywnego rocka.

O klimatycznej i obrazowej muzyce Wicked Heads Piotr Metz napisał: "Tam się tak strasznie dużo dzieje. Jest taka atmosfera, jakby to była ścieżka dźwiękowa mocno pojechanego filmu", dodajmy, że filmu Tarantino lub Lyncha.

W 2017 roku, nakładem słowackiej HEV-HET TUNE, ukazał się debiutancki LP zespołu, zatytułowany SUPERHEROES. Płyta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem krytyki.

Wyspa.fm "(...) Tę muzykę trzeba promować, nie w Polsce, tylko za granicą, by zagraniczne gwiazdy bluesowo-rockowe mogły zapraszać naszych Wicked Heads do wspólnych koncertów. (...) Jest to jeden z najlepszych debiutów tego roku".

Bluesonline: "Ich muzyka łączy różne odmiany amerykańskiego grania (...) a w dodatku przyprawiają to sosem od Angelo Badalamenti'ego, tym lepiej. Za węgła uśmiecha się Tom Waits, gdzieś nad głowami przelatuje Jefferson Airplane, a słuchacze siedzą wpatrzeni w zespół, który przede wszystkim gra i to kocha. Chociaż nagrania powstawały w 2014 i w 2016 roku - brzmią ponadczasowo".
Nagrody i wyróżnienia:
- I miejsce na Bluesroads Festival 2015, oraz wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty i basisty festiwalu (pod przewodnictwem W. Waglewskiego),
- I miejsce na VI edycji konkursu Radia Kraków Megafon 2015 (pod przewodnictwem P. Metza),
- Grand Prix i Nagroda Publiczności na Galicja Blues Festival Krosno 2015,
- Wyróżnienie na Rybnik Blues Festival 2014,
- II miejsce w kategorii "Odkrycie Roku 2015" kwartalnika "Twój Blues",
- Występy na prestiżowych festiwalach Olsztyńskie Noce Bluesowe, Suwałki Blues Festival.

Koncert Wicked Heads
Klub K15,
Krosno, ul. Krakowska 15,
24 lutego (sobota), godzina 20:00,
bilety 20 zł (przedsprzedaż), 25 zł w dniu koncertu.

(K15), red.

  • autor: (K15), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?