KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Spektakl "Gra" w RCKP

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na wydarzenie kończące artystyczne ferie zimowe. Na deskach wystąpi Teatr Maska ze spektaklem "Gra".

REKLAMA


Pewnego zupełnie zwykłego wtorku lub czwartku, a może innego równie zwyczajnego dnia tygodnia, w mieście ani za dużym ani za małym - takim ot w sam raz, wydarzyła się zupełnie niezwykła historia.

Pewna dziewczynka postanowiła wrócić sama ze szkoły do domu. I to ma być ta niezwykła historia? - zapytacie może. Ależ skąd! Choć dla naszej bohaterki miał być to zupełnie wyjątkowy, bo pierwszy samodzielny spacer przez miasto, stanowił on jednak dopiero początek całej serii niezwykłych, a czasem także trochę strasznych i niebezpiecznych wydarzeń. Bo chociaż dziewczynka otrzymała na drogę od swoich rodziców wiele dobrych rad i przestróg, zapomniała o nich zaraz za pierwszym rogiem ulicy. Nie tylko zaczęła rozmowę z nieznajomym, ale także dała się wciągnąć w świat tajemniczej gry. Wkrótce przekonała się, że została w niej uwięziona. Jedynym sposobem na powrót do domu okazało się ukończenie rozgrywki. Jednak aby tego dokonać, należało doskonale opanować zasady gry. Czy naszej bohaterce udała się ta sztuka? Czy wróciła do swoich rodziców, czy też może wciąż błąka się po planszach, próbując ukończyć kolejne zadania? Przekonacie się o tym podczas przedstawienia!

Interaktywny spektakl w prosty i atrakcyjny sposób uczy zasad bezpiecznego zachowania się w mieście. Numery alarmowe, do kogo zwrócić się o pomoc w niebezpiecznych sytuacjach, jak przechodzić przez jezdnię i jak bezpiecznie jeździć w grupie rowerzystów - to tylko niektóre z licznych przydatnych informacji i reguł, których nauczą się mali widzowie. A wszystko to - dzięki konwencji gry i teatru lalek - w formie zabawy, do której chętnie przyłączą się dzieci.

Spektakl "Gra"
reżyseria:
Katarzyna Kawalec,
scenografia i lalki: Areta Magdalena Puchalska,
muzyka: Radosław Bolewski,
ruch sceniczny: Katarzyna Paluch,
obsada: Jadwiga Domka, Bogusław Michałek, Maciej Owczarek, Natalia Zduń,
czas trwania: 45 min,
premiera spektaklu: 11.09.2016.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza,
Krosno, ul. Kolejowa 1,
11 lutego, godz. 16.

Bilety:
- rodzinne: 1-osobowy: 20 zł, 2-osobowy: 36 zł, 3-osobowy: 48 zł, 4-osobowy: 56 zł, 5-osobowy: 65 zł,
- z Krośnieńską Kartą Mieszkańca: 1-osobowy: 15 zł, 2-osobowy: 26 zł, 3-osobowy: 36 zł, 4-osobowy: 44 zł, 5-osobowy: 50 zł,
- z kartą Pomocnika Mikołaja: dorośli: 15 zł, dzieci: 5 zł.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234): poniedziałek - piątek od 10.00 do 13.00 oraz od 14.30 do 17.30, w sobotę od 10.00 do 14.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rckp, red.

  • autor: rckp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?