KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" w RCKP

"Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy" w RCKP Fot. Maciej Rukasz

RCKP w Krośnie zaprasza na widowisko realizowane w ramach Polskiej Sieci Tańca "Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy". Wydarzenie odbędzie się 6 marca. Wstęp biletowany.

REKLAMA


Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy bądź dramatycznie kurczymy się.

Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą - oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść.
Cztery charaktery, cztery osoby "opowiadają" swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

"Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy"
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza,
Krosno, ul. Kolejowa 1,
6 marca 2018, godzina 18.00,

choreografia i reżyseria: Simone Sandroni,
asystentka choreografa: Elvira Zuñiga,
światło: Grzegorz Polak,
dźwięk/wideo: Dariusz Kociński,
taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń,
muzyka: collage,
produkcja: Centrum Kultury w Lublinie,
premiera: 28.09.2013.

Bilet: normalny 20 zł, ulgowy 15 zł, z Krośnieńską Kartą Mieszkańca 10 zł.

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP (ul. Kolejowa 1, p. 234) od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00 oraz od 14:30 do 17:300, w soboty od godz. 10:00 do 14. Bilety można również nabyć godzinę przed wydarzeniem.

Rezerwacja telefoniczna i internetowa: 13 43 218 98 w. 159 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lubelski Teatr Tańca
Lubelski Teatr Tańca powstał w roku 2001 z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu, oraz ówczesnych tancerzy Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej. Grupa ta, wywodząca się z niezależnego ruchu studenckiego, z biegiem lat wypracowała swój własny, niepowtarzalny, a z czasem rozpoznawalny w Polsce i za granicą styl tańca, stając się jednym z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce. Dzięki konsekwentnej realizacji swojej artystycznej misji liderzy Grupy założyli nowy, profesjonalny teatr tańca z siedzibą w Centrum Kultury w Lublinie.

Aktywność twórcza LTT ukierunkowana jest na budowanie teatru tańca jako przestrzeni dialogu z widzem na temat kondycji współczesnego człowieka. Kształt artystyczny spektakli powstaje w procesie indywidualnych poszukiwań każdego z twórców - członków teatru, nadających poszczególnym choreografiom swoistą, autorską dramaturgię i estetykę.

Lubelski Teatr Tańca podejmuje liczne inicjatywy artystyczne i edukacyjne, mające na celu promocję tańca współczesnego jako środka wypowiedzi o dużym potencjale intelektualnym i emocjonalnym. Szczególny nacisk kładzie LTT na współpracę z instytucjami kulturalnymi w Polsce i zagranicą w celu budowy sieci ośrodków promujących sztukę tańca w różnych środowiskach poprzez prezentacje spektakli, organizację warsztatów tańca, wykłady, wystawy, projekcje wideo, a także działania performatywne w przestrzeniach nieteatralnych.

Do najważniejszych projektów organizowanych przez LTT należą: Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca (corocznie od 1997 roku), Letnie Forum Tańca współczesnego (corocznie od 2003 roku), Projekt dla młodych choreografów "Tour d’Europe des choregraphes" (2009-2011), Współorganizacja Polskiej Platformy Tańca (2014), Projekt "Kierunek - wschód, stacja - taniec: Mińsk, Kijów, Tbilisi, Baku" (2015).

rckp, red.

  • autor: rckp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?