KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

RCKP: konkurs plastyki dzieci i młodzieży pogranicza "KREDKI"

RCKP zaprasza do udziału w znanym już dzieciom, młodzieży, instruktorom i nauczycielom konkursie plastyki dzieci i młodzieży pogranicza "KREDKI". Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku od 7 do 15 lat. Laureaci otrzymają nagrody rzeczowe.

REKLAMA


Celem konkursu jest popularyzacja autentycznej twórczości dziecięcej i młodzieżowej oraz poszukiwanie talentów plastycznych poprzez wybór i ukazanie ich najlepszych prac. To również rozbudzanie poczucia piękna i przygotowanie do odbioru sztuki.

Warunki uczestnictwa
W konkursie mogą wziąć udział dzieci ze szkół podstawowych oraz uczestnicy zajęć pozaszkolnych z Polski, Słowacji i Ukrainy w wieku od 7 do 15 lat bez podziału na grupy wiekowe. Organizator nie narzuca tematu, co pozwoli nauczycielom i opiekunom dokonać wyboru najlepszych prac do konkursu.

Technika i format
Prace w formacie A3 i A4 można wykonać dowolną techniką malarską lub graficzną.  Organizator wykluczy prace oprawione oraz z naklejoną plasteliną, ryżem itp. Każda praca powinna być na odwrocie czytelnie opisana: imię i nazwisko autora, wiek, adres szkoły/placówki, numer telefonu, e-mail, nazwisko nauczyciela, instruktora.

Maksymalnie 20 prac z jednej placówki należy przekazać lub przesłać na adres organizatora do 15 marca 2018 roku. Prace biorące udział w konkursie przechodzą na własność organizatora.

Wernisaż wystawy nagrodzonych i wybranych do wystawy prac odbędzie się 6 kwietnia o godzinie 17.00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ulicy Kolejowa 1.

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza
Krosno, ul. Kolejowa 1,
zgłoszenia: do 15 marca,
wernisaż: 6 kwietnia, godz. 17:00,
ekspozycja czynna: 6 - 30 kwietnia.

red., rckp

  • autor: red., rckp

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?