KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

"Moda dla sztuki, Sztuka dla mody" - Spotkanie Kobiet Pogranicza już 8 marca

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza na Spotkanie Kobiet Pogranicza. Wydarzenie pod hasłem "Moda dla sztuki, Sztuka dla mody" odbędzie się 8 marca.

REKLAMA


W programie wystawy, happeningi i spotkanie z artystami projektu PLATÓ Creative Clash.

W galeriach RCKP oraz salach wystawienniczych BWA swoje prace przedstawią:

Geometria, moda 3D - galeria szara RCKP
Adriena Gornyitzki - koszyczanka, zawodowo związana z międzynarodową firmą modową, z siedzibą w Pradze, specjalizującą się w stylu outdoor i street. Jej prace zawierają zawsze geometryczne detale, elementy graficzne i graffiti.

- "Żywe suknie" - BWA
Dorota Sadovská - artystka międzynarodowa, urodzona na Słowacji, malarka, grafik, fotografka, wydawca magazynu poświęconego sztuce performatywnej Sado, inspiruje się w swojej twórczości ludzkim ciałem, przekazem niesionym przez cielesność, konfrontuje ją z naturą.

- "Anarchia - Sztuka" - BWA
Peter Kalmus - samouk, artysta, anarchista, kandydat na prezydenta Republiki Słowackiej, projektant odrealnionych i bajkowych ubrań, które prezentuje na sobie podczas wystaw i wernisaży, elementy jego designu korespondują z rockowymi symbolami spod znaku The Kiss, Gary Glitter czy Eltona Johna. W strojach Kalamusa widać także wyraźne inspiracje apokaliptycznymi wizjami rodem z Mad Maxa czy Blade Runnera.

- "Black Box Instalation" - galeria pomarańczowa RCKP
Boris Hanečka - zabawny, enfant terrible słowackiej mody, jego stroje to alegorie, np. czasu, młodości, sztuki, przemijania i wiecznego trwania. Młodość dla artysty jest kwestią dyskusyjną, bowiem jak twierdzi - kobieta w każdym wieku jest piękna.

- "The Artbags" - galeria pogranicza RCKP
Zuzana Kaliňáková - absolwentka scenografii i grafiki, pochodząca ze Sniny, prowadzi śmiałe eksperymenty modowe, sztuka i design oraz prowokowanie przedmiotem, który w swoim założeniu nie posiada aspektów stroju. Artystka projektuje ubrania z toreb i używa tych przedmiotów użytku powszedniego jako wykładni sztuki - mody.

Wydarzeniu towarzyszyć także będzie targowisko rozmaitości: rękodzieło artystów lokalnych, świat kosmetyków, "szaliki, szaliczki, apaszki, czapeczki", a wszystko o zapachu doskonałej herbaty/kawy.

Spotkanie Kobiet Pogranicza w odcieniu mody: Natchnienia - Kreacje - Inspiracje
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza,
Krosno, ul. Kolejowa 1,
8 marca 2018, godzina 17.30,
Wstęp: wolny.

- Zapraszamy wszystkie Panie oraz wszystkich miłośników Pań do przybycia do Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza! - mówi Agnieszka Kaszczyszyn z RCKP.

rckp, red.

  • autor: rckp, red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?