Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

E-booki w krośnieńskich bibliotekach. Nowe publikacje tylko do 20 marca

Trwa Międzynarodowy Tydzień E-książki. Zainicjowane w 2004 roku święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania. Do 20 marca w PBW i KBP można korzystać z 4919 elektronicznych publikacji.

REKLAMA- W okresie 3-20 marca br. poszerzymy zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o 4919 publikacji, tj. pojawia się  książki z następujących kategorii: literatura faktu, literatura piękna, literatura dla dzieci i młodzieży. Przez 2 tygodnie czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii (plus oczywiście książki wykupione przez Państwa bibliotekę). Zasady korzystania z IBUK LIBRA bez zmian, zwiększy się tylko pula dostępnych tytułów - informuje Anna Radoszewska, menadżer ds. kluczowych klientów IBUK Libra.

Dostęp do e-book-ów zapewnia swoim użytkownikom Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Czytelnicy po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca i urządzenia łączącego się z Internetem.

Czytelnia on-line
- KBP wraz z innymi bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni IBUK Libra. To pierwsza w Polsce czytelnia online w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe jak również literatura beletrystyczna. Użytkownicy podkarpackiego serwisu mają do dyspozycji blisko 1400 tytułów - mówi Monika Machowicz z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Po zalogowaniu się na osobiste konto My IBUK i wpisaniu kodu, użytkownik uzyska dostęp do wykupionych zasobów IBUK Libra.

- IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem - m.in.: robienie notatek w książce, dodawanie zakładek, zaznaczanie, tagowanie i zakreślanie kolorami fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, dostęp do wirtualnej półki z książkami, eksport notatek i zakładek - dodaje Monika Machowicz z KBP.

red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj