KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

E-booki w krośnieńskich bibliotekach. Nowe publikacje tylko do 20 marca

Trwa Międzynarodowy Tydzień E-książki. Zainicjowane w 2004 roku święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania. Do 20 marca w PBW i KBP można korzystać z 4919 elektronicznych publikacji.

REKLAMA


- W okresie 3-20 marca br. poszerzymy zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o 4919 publikacji, tj. pojawia się  książki z następujących kategorii: literatura faktu, literatura piękna, literatura dla dzieci i młodzieży. Przez 2 tygodnie czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii (plus oczywiście książki wykupione przez Państwa bibliotekę). Zasady korzystania z IBUK LIBRA bez zmian, zwiększy się tylko pula dostępnych tytułów - informuje Anna Radoszewska, menadżer ds. kluczowych klientów IBUK Libra.

Dostęp do e-book-ów zapewnia swoim użytkownikom Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna.

Czytelnicy po otrzymaniu w bibliotece kodu PIN mogą korzystać z serwisu przez całą dobę, z dowolnego miejsca i urządzenia łączącego się z Internetem.

Czytelnia on-line
- KBP wraz z innymi bibliotekami publicznymi województwa podkarpackiego wykupiła na kolejny rok dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni IBUK Libra. To pierwsza w Polsce czytelnia online w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe jak również literatura beletrystyczna. Użytkownicy podkarpackiego serwisu mają do dyspozycji blisko 1400 tytułów - mówi Monika Machowicz z Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.

Po zalogowaniu się na osobiste konto My IBUK i wpisaniu kodu, użytkownik uzyska dostęp do wykupionych zasobów IBUK Libra.

- IBUK Libra umożliwia nie tylko czytanie książek, lecz także zaawansowaną pracę z tekstem - m.in.: robienie notatek w książce, dodawanie zakładek, zaznaczanie, tagowanie i zakreślanie kolorami fragmentów tekstu, wyszukiwanie w tekstach słów i fraz, dostęp do wirtualnej półki z książkami, eksport notatek i zakładek - dodaje Monika Machowicz z KBP.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?