KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Historia Biblii na PWSZ

Od 9 do 24 maja biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia w Krośnie prezentuje wyjątkową wystawę "Historia Biblii". Organizatorzy zapraszają, by dosłownie dotknąć historii Słowa Bożego.

REKLAMA


Wystawa prezentuje historię powstania słowa Bożego. Zwiedzający wystawę poznają 3500 lat historii Biblii, które zostanie opowiedziane w godzinę.

- To nietypowa wystawa i niecodzienne zwiedzanie, gdzie można dotknąć eksponatów. Znalezione w glinianych dzbanach nad morzem martwym rękopisy wprawiły uczonych w osłupienie. Do tej pory najstarsze znane rękopisy pochodziły z X i XI wieku ne. Znalezione zwoje dowodzą jak starannie i wiernie przepisywano Biblię. Od Qumran poprzez dekalog, Septuagintę, Wulgatę i Biblię Gutenberga po Pisma Erazma z Rotterdamu i Lutra aż do Biblii Ostrogskiej. To wystawa, która umożliwia dosłowne dotknięcie słowa zapisanego na papirusach, skórach zwierzęcych, a także współczesnych reprintach starych wydań - zachęcają organizatorzy.

Wystawa przedstawia, w jaki sposób i w jakiej formie Pismo Święte dotarło do naszych czasów, zanim zostało zamknięte w okładki i wstawione na nasze półki w naszych biblioteczkach domowych.

Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00.

Grupy zorganizowane proszone są o rezerwację terminu spotkania telefonicznie pod nr tel. 13 43 755 48.

red., (pwsz)

  • autor: red., (pwsz)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?