KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W weekend "Dnia Krosna - Miasta Szkła". Zobaczcie program

Krośnieński magistrat oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zapraszają na "Dni Krosna - Miasta Szkła". Coroczne wydarzenie, to podziękowanie za zasługi, wystawy, spotkania z gośćmi i mieszkańcami, przeglądy i parady ulicami miasta, poranne konkursy i wieczorne koncerty, zwiedzanie uczelni, instytucji kultury, urzędów w poszukiwaniu atrakcji! Zobaczcie czterodniowy program krośnieńskiego święta.

REKLAMA


8 czerwca w ramach Dni Krosna - Miasta Szkła odbędą się "VIII Zawody z Zakresu Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie" oraz zaplanowany dla najmłodszych, debiutujących wykonawców "Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej". Krośnieński samorząd zbierze się na uroczystej sesja Rady Miasta Krosna, która będzie połączona z wręczeniem nagród prezydenta w dziedzinie kultury i sportu oraz "Za zasługi dla Krosna".

9 czerwca to dzień koncertowy. Na muzycznej scenie krośnieńskiego rynku wystąpią: Boleo & Follow The Riddim, Julia Marcell, Halina Mlynkova.

10 czerwca będzie poświęcony promocji działalności organizacji pożytku publicznego, organizacji pozarządowych, klubów i stowarzyszeń działających na terenie Krosna. Po raz trzeci w program Dni Krosna - Miasta Szkła wpisze się również organizowany w RCKP Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek "Majorki" połączony z widowiskową paradą uczestników konkursu na krośnieński rynek.

Ważnym elementem niedzielnego programu będą obchody "Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną" połączone z "Pomarańczowym Przemarszem" ul. Staszica i Sienkiewicza na Rynek.


czwartek, 7 czerwca 2018

- godz. 10.00: uroczyste spotkanie Rady Miasta Krosna połączona z wręczeniem nagród prezydenta Krosna w dziedzinie kultury i sportu oraz "Za zasługi dla Krosna" (sala Senatu, PWSZ Krosno, ul. Rynek 1),

- godz. 18.00: wernisaż wystawy rysunku i malarstwa Marleny Makiel-Hędrzak "Pasaże czasu" z cyklu "Zawodziowcy" (Wieża Farna).


piątek, 8 czerwca 2018

- godz. 9.00 - 13.00: VIII Zawody z zakresu Pierwszej Pomocy o Puchar Dyrektora Pogotowia Ratunkowego w Krośnie (Rynek, Wieża Farna),

- godz. 13.00 - 14.00: pokaz ewakuacji poszkodowanych z Wieży Farnej przygotowany przez Państwową Straż Pożarną oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe (Rynek, Wieża Farna),

- godz. 16.30: Krośnieński Konkurs Piosenki Dziecięcej (plac przed Świetlicą w Ogródku Jordanowskim, ul. Grodzka),

- godz. 17.00 - 19.30: prezentacja wirtualnej rzeczywistości  (VR) oraz aplikacji mobilnej "Historia Krosna w nowoczesnej odsłonie" (Wieża Farna).


sobota, 9 czerwca 2018

- godz. 14.00 - 17.00: Dzień Otwarty - Grawitacyjne Sporty Rowerowe (podczas wydarzenia: pokazy wolnego stylu w jeździe rowerem, próba sił dla maluchów, pokaz sprzętu rowerowego), (Park Rowerowy, ul. Okrzei, wjazd za ogródkami działkowymi),

- godz. 18.00 - 22.30: koncerty: Boleo & Follow The Riddim, Julia Marcell, Halina Mlynkova (Scena, Rynek).


niedziela, 10 czerwca 2018

- godz. 9.00 - 19.00: Jarmark Franciszkański (plac przy ul. Franciszkańskiej),

- godz. 11.00: III Ogólnopolski Przegląd Amatorskich Zespołów Mażoretek "Majorki" (Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1),

- godz. 12.00: akcja "Polska w kwiatach",

- godz. 14.00: obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną - Pomarańczowy Przemarsz z towarzyszeniem Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej  (ul. Staszica, Sienkiewicza, Rynek),

- godz. 15.00: Parada Mażoretek i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej z RCKP na Rynek (ul. Czuchry, Krakowska, Piłsudskiego, Rynek),

- godz. 15.00 - 18.00: Artystyczne Podcienia - Fundacji dla Sztuki,

- godz. 15.00 - 19.00: prezentacje krośnieńskich organizacji pozarządowych (Stoiska, Rynek).


PREZENTACJE NA SCENIE

- godz. 13.30: Stowarzyszenie Kultury Dzieci i Młodzieży "Dysonans",

- godz. 14.15: obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną,

- godz. 15.00: wręczenie nagród:  Krośnieński Mistrz Ortografii, Charytatywny Maraton Pływacki,

- godz. 15.30: pokazy laureatów Przeglądu "Majorki",

- godz. 16.15: pokazy sportowe i taneczne: UKS "Piętnastka", UKS "Skorpion", Power Dance Studio/Zumba Krosno, KS "Budo", Akademia Cheerleaderek "Fragolin", Formacja Tańca Towarzyskiego "Mała Gracja",

- godz. 18.30: prezentacje wokalne: Grupa wokalna "Hufiec Krosno", Stowarzyszenie "Wielkie serce", Studio Pioesnki "Swing",

- godz. 19.45: plenerowa rozgrywka Klubu Szachowego "Urania" Krosno.

Od 8 do 9 czerwca w godz. od 10.00 do 16.00 będziecie mogli zwiedzić Muzeum Rzemiosła w Krośnie, Wieżę Farną oraz Piwnice PodCieniami w cenie 1 zł.


O ARTYSTACH

BOLEO & FOLLOW THE RIDDIM
Boleo to wokalista i kompozytor związany z muzyką Reggae od 2005 roku. Wcześniej wokalista Cieszanowskiej Niagary, a obecnie pracujący wraz z Follow The Riddim w nowej odsłonie.

Współpraca zawiązała się z początkiem 2017 r. Wówczas zostały poczynione w studio pierwsze nagrania na debiutancką płytę zespołu, która ukarzę się początkiem 2019 roku. Obecnie zespół czynnie koncertuje oraz występuję na wszelkich przeglądach muzycznych. Boleo & Follow The Riddim jako jedni z wielu zespołów z całego kraju, wystąpią w tym roku, 7 lipca podczas Ostróda Reggae Festival na konkursie Czwórka Reggae Contest.

Planowany początek koncertu o godz. 18.00.JULIA MARCELL TRIO
Julia Marcell to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ma na swoim koncie 4 albumy - ufundowane dzięki internautom "It Might Like You" z 2008 roku, "June" z 2011, z piosenkami "Matrioszka" i "Echo", które długo zajmowały wysokie pozycje list przebojów, "Sentiments" z 2014, oraz najnowsza, pierwsza w całości polskojęzyczna płyta "PROXY".

Julia została laureatką prestiżowych nagród m.in.: PASZPORTU POLITYKI 2012 w kategorii Muzyka Popularna, FRYDERYKA 2012 w kategorii Muzyka Alternatywna, jak również Nagrody Artystycznej miasta Torunia Im. Grzegorza Ciechowskiego 2011. Wydawnictwa Julii Marcell spotkały się z uznaniem publiczności, dziennikarzy oraz ludzi związanych z kulturą, nie tylko w Polsce - ukazały się również w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Obok własnych piosenek, pisze również muzykę do filmu i teatru. Jest autorką m.in. ścieżki dźwiękowej do najnowszego obrazu Przemysława Wojcieszka "Jak całkowicie zniknąć" (2015), oraz sztuk teatralnych "Kamienne niebo zamiast gwiazd" (2014) oraz "Kronos" (2014) w reżyserii Krzysztofa Garbaczewskiego. Julia i jej zespół koncertują na całym świecie. Odwiedzili między innymi Niemcy, Holandię, Wielką Brytanię, Finlandię, Portugalię, Japonię i Stany Zjednoczone. Wystąpili również na wielu festiwalach - SXSW, Eurosonic Festival, The Great Escape Festival, Reeperbahn Festival, CO-POP, Open’er Festival, Męskie Granie i wielu innych.

Na koncercie w Krośnie Julia Marcell wystąpi w składzie trio wraz z Anną Prokopczuk oraz Gosią Dryjańską.

Planowany początek koncertu o godz. 19.00.HALINA MLYNKOVA
Polska piosenkarka, pochodząca z Zaolzia. Wokalistka zespołu Brathanki (1998-2003), najbardziej kojarzona z przebojami "Czerwone korale", "W kinie w Lublinie - kochaj mnie" i "Gdzie ten, który powie mi". W 2011 wydaje własną solową płytę "Etnoteka" z przebojem "Kobieta z moich snów".

5 marca 2013 roku odbyła się premiera spektaklu "Édith i Marlene" w reżyserii światowej sławy węgierskiej reżyserki Márty Mészáros w Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury. "Édith i Marlene" to opowieść o przyjaźni dwóch niezwykłych kobiet i wybitnych artystek - Édith Piaf i Marleny Dietrich. Halina Mlynkova wcieliła się, z ogromnym sukcesem, w rolę Marleny Dietrich.

W 2013 przy współpracy z producentem Leszkiem Wronką wydaje płytę "Po drugiej stronie lustra". Płytę promował przebój "Aż do dna". Inny utwór z tej płyty "Ostatni raz" zdobywa 1 miejsce w Super Premierach na festiwalu w Opolu 2014 oraz nagrodę dziennikarzy i fotoreporterów.

W 2015 otrzymała dwie nominacje do nagród muzycznych Superjedynki w kategoriach: SuperPrzebój (za "Ostatni raz") i SuperArtystka. 25 czerwca 2016 w programie "Dzień dobry TVN" odbyła się telewizyjna premiera teledysku z utworem "Kawa", promującego album "Życia mi mało". Halina wraz z producentem Leszkiem Wronką byli gośćmi programu.

30 września 2016 - premiera autorskiej płyty "Życia mi mało". To powrót w wielkim stylu! Płytę promuje oprócz teledysku "Kawa" wszystkim dobrze znany przebój "Zabiorę Cię".

29 października Halina Mlynkova była gościem programu TVP "Pytanie na śniadanie". Odbyła się też premiera kolejnego singla oraz teledysku do utworu "Mówisz mi" z nowej płyty "Życia mi mało". 18 stycznia w Studio Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się, kończący trasę po studiach Polskiego Radia, koncert promujący płytę "Życia mi mało", którego premiera odbyła się 30 września 2016.

Halina Mlynkova angażuje się w akcje charytatywne. Użyczała swojego głosu: dla Fundacji Nie jesteś sam, uczestniczyła w koncertach Fundacji Anny Dymnej w 2007, 2008 oraz 2009 roku. Od trzech lat jest Ambasadorką programu "Zdążyć przed rakiem szyjki". Brała udział w kampanii AVON - różowa wstążka, udzielała się w Fundacji Ewy Gorzelak Nasze Dzieci, gdzie dwa lata z rzędu pomagała spełniać dziecięce marzenia.

Subtelna, elegancka i przebojowa - taka jest Halina Mlynkova i takie są również jej piosenki. Melodyjne utwory, folkowe klimaty i pop na najwyższym poziomie to coś, co usłyszeć można na koncertach Haliny. Halina Mlynkova była też gościem prestiżowych projektów "Morowe panny" i "Panny wyklęte" z niepowtarzalnym utworem jej autorstwa "Panie generale". Widzom telewizyjnym znana jest z takich programów jak "Bitwa na głosy" (2011), czy też z prowadzenia "The Voice of Poland" (2015) lub Sylwestrów z Dwójką (2014, 2015).

Planowany początek koncertu o godz. 21.00.

(rckp), red.
Fot. materiały promocyjne

  • autor: (rckp), red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?