Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Wykład o Tischnerze w PWSZ

PWSZ w Krośnie zaprasza na wykład o ks. Tischnerze. Spotkanie odbędzie się w auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego w pobliżu krośnieńskiego Rynku i jest otwarte dla wszystkich.

REKLAMAPaństwowa Wyższa Szkoła zawodowa w Krośnie zaprasza  wykład otwarty, skierowany dla mieszkańców miasta, studentów, pracowników PWSZ w Krośnie, uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich, których zainteresuje tematyka wykładu.

Wykład został zaplanowany w ramach cyklu spotkań poświęconych rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Ich celem jest upamiętnienie rocznicy niepodległości i wzbudzanie w młodych ludziach poczucia patriotyzmu oraz świadomości narodowej.

Wykład "Józef Tischner - Osoba i czyn" wygłosi prof. dr. hab. Aleksandra Bobko 12 czerwca o godz. 13.00 w auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

Prof. dr hab. Aleksander Bobko - polski filozof, profesor nauk humanistycznych. W latach 2012–2015 rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, senator IX kadencji, w latach 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedzialny za nadzór nad szkolnictwem wyższym oraz współpracę międzynarodową. Prof. Aleksander Bobko ukończył informatykę i filozofię. Był asystentem ks. prof. Józefa Tischnera w Papieskiej Akademii Teologicznej. Studiował na Uniwersytecie we Fryburgu Badeńskim, odbywał staże naukowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest autorem ponad 50 publikacji, w tym 6 książek po polsku, niemiecku i angielsku. Przekładał dzieła Immanuela Kanta. Znawca filozofii Józefa Tischnera.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj