KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Wykład o Tischnerze w PWSZ

PWSZ w Krośnie zaprasza na wykład o ks. Tischnerze. Spotkanie odbędzie się w auli PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego w pobliżu krośnieńskiego Rynku i jest otwarte dla wszystkich.

REKLAMA


Państwowa Wyższa Szkoła zawodowa w Krośnie zaprasza  wykład otwarty, skierowany dla mieszkańców miasta, studentów, pracowników PWSZ w Krośnie, uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych oraz wszystkich, których zainteresuje tematyka wykładu.

Wykład został zaplanowany w ramach cyklu spotkań poświęconych rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Ich celem jest upamiętnienie rocznicy niepodległości i wzbudzanie w młodych ludziach poczucia patriotyzmu oraz świadomości narodowej.

Wykład "Józef Tischner - Osoba i czyn" wygłosi prof. dr. hab. Aleksandra Bobko 12 czerwca o godz. 13.00 w auli PWSZ w Krośnie przy ul. Kazimierza Wielkiego 4.

Prof. dr hab. Aleksander Bobko - polski filozof, profesor nauk humanistycznych. W latach 2012–2015 rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, senator IX kadencji, w latach 2015-2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiedzialny za nadzór nad szkolnictwem wyższym oraz współpracę międzynarodową. Prof. Aleksander Bobko ukończył informatykę i filozofię. Był asystentem ks. prof. Józefa Tischnera w Papieskiej Akademii Teologicznej. Studiował na Uniwersytecie we Fryburgu Badeńskim, odbywał staże naukowe w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jest autorem ponad 50 publikacji, w tym 6 książek po polsku, niemiecku i angielsku. Przekładał dzieła Immanuela Kanta. Znawca filozofii Józefa Tischnera.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?