KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

SINGULARITATE (Osobliwość) - wystawa w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza 17 lipca na wernisaż i wystawę SINGULARITATE Hektora Weriosa. Wystawa czynna będzie do końca września.

REKLAMA


Zaprezentowana w Krośnie wystawa, nosząca tytuł SINGULARITATE (Osobliwość)  to połączenie artystycznej wizji twórcy Hektora Werios i jej odwzorowania w  szkle.

Inspiracją i źródłem tych przedstawień były dla artysty "osobliwości naszego świata, które drzemią tuż pod cienka powierzchnią codzienności. To, jakimi byliśmy i jakimi jesteśmy. To, co twórca widzi, a może raczej odczuwa w ludziach - skrywane w głębi "inności", mnogość jaźni, wielość osobowości w jednej osobie. To ciemna strona ludzkiej natury, skrywana i omijana, przemilczana. Budząca lęk i często udręczenie. Silnie wypływająca na losy nie tylko jednostek, współkształtująca naszą rzeczywistość".

Stąd w tych z pozoru niewinnych, a nawet "słodkich" szklanych figurkach, wykonanych z prawdziwym mistrzostwem, drzemie siła, którą wzmacnia nasza wyobraźnia. Wystawie towarzyszy więc dreszczyk emocji. Widz automatycznie projektuje na widziane postaci swoje lęki i wyobrażenia, a sceneria starych piwnic oraz towarzyszące szklanych figurkom animowane, surrealistyczne filmiki  i muzyka tworzą szczególny, niepowtarzalny klimat.

Hektor Werios - artysta fotografik, studiował w słynnej łódzkiej "filmówce". Zajmuje się fotografią (w tym autorską - łączącą fotografię i malarstwo za pomocą grafiki komputerowej , filmem, rysunkiem (ołówek z domieszką suchej pasteli). Współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami, w tym wytwórniami filmowymi i płytowymi oraz agencjami reklamowymi. Jego prace z zakresu reklamy, dokumentacji, portretów i fotografii podróżniczej wielokrotnie były wykorzystane m.in. w folderach, katalogach i na billboardach na całym świecie.

Centrum Dziedzictwa Szkła, Piwnice Przedprożne, Rynek
wernisaż wystawy: 17 lipca, godz. 17.30
Wystawa czynna do końca września

red., Hanna Wajda-Lawera

  • autor: red., Hanna Wajda-Lawera

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?