Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

SINGULARITATE (Osobliwość) - wystawa w CDS

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza 17 lipca na wernisaż i wystawę SINGULARITATE Hektora Weriosa. Wystawa czynna będzie do końca września.

REKLAMAZaprezentowana w Krośnie wystawa, nosząca tytuł SINGULARITATE (Osobliwość)  to połączenie artystycznej wizji twórcy Hektora Werios i jej odwzorowania w  szkle.

Inspiracją i źródłem tych przedstawień były dla artysty "osobliwości naszego świata, które drzemią tuż pod cienka powierzchnią codzienności. To, jakimi byliśmy i jakimi jesteśmy. To, co twórca widzi, a może raczej odczuwa w ludziach - skrywane w głębi "inności", mnogość jaźni, wielość osobowości w jednej osobie. To ciemna strona ludzkiej natury, skrywana i omijana, przemilczana. Budząca lęk i często udręczenie. Silnie wypływająca na losy nie tylko jednostek, współkształtująca naszą rzeczywistość".

Stąd w tych z pozoru niewinnych, a nawet "słodkich" szklanych figurkach, wykonanych z prawdziwym mistrzostwem, drzemie siła, którą wzmacnia nasza wyobraźnia. Wystawie towarzyszy więc dreszczyk emocji. Widz automatycznie projektuje na widziane postaci swoje lęki i wyobrażenia, a sceneria starych piwnic oraz towarzyszące szklanych figurkom animowane, surrealistyczne filmiki  i muzyka tworzą szczególny, niepowtarzalny klimat.

Hektor Werios - artysta fotografik, studiował w słynnej łódzkiej "filmówce". Zajmuje się fotografią (w tym autorską - łączącą fotografię i malarstwo za pomocą grafiki komputerowej , filmem, rysunkiem (ołówek z domieszką suchej pasteli). Współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami, w tym wytwórniami filmowymi i płytowymi oraz agencjami reklamowymi. Jego prace z zakresu reklamy, dokumentacji, portretów i fotografii podróżniczej wielokrotnie były wykorzystane m.in. w folderach, katalogach i na billboardach na całym świecie.

Centrum Dziedzictwa Szkła, Piwnice Przedprożne, Rynek
wernisaż wystawy: 17 lipca, godz. 17.30
Wystawa czynna do końca września

red., Hanna Wajda-Lawera

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj